Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez így jó bemelegítés?

Ez így jó bemelegítés?

Figyelt kérdés
5-8 perc kocogás (1km minimum), majd gimnasztika, fekvőtámaszozás, gugolás (lábnál) 5 perc, kezdő gyakorlat előtt kis súllyal 20 ismétlés.

2022. szept. 10. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bemelegítésként kocogni értelmetlen. Ez ilyen középiskolai tesi órai reflex? Még lábnap előtt sem célszerű. A gimnasztika rendben, a fekvőtámasz push nap előtt rendben, lábnap előtt saját testsúllyal guggolni rendben. A gyakorlatokat pedig amúgy is célszerű felépíteni bemelegítő súlyokkal, aztán fokozatosan fellépni munkasúlyra.

Ha neked ez így jó, ténylegesen bemelegedsz, gördülékeny a mozgás, nem érzel sérülésveszélyt, akkor jó. Én hiányolom a dinamikus nyújtást, nekem ez alap edzés előtt, de kinek mi. Ha úgy van, akkor egy kis hengerezést is beiktathatsz, de rád van bízva.

2022. szept. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyujtani szoktam elotte, de nem olYan intenziven, mint edzes utan.


Kocogni azert szoktam, mert erzem hogy atmozgat kicsit, nem ropog a terdem se utana.

2022. szept. 10. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezért írtam, hogy ha neked ez így jó, te ezt így hasznosnak érzed, értelmét látod, akkor csináld! Nincs egy univerzális recept, ami szerint mindenkinek be kell melegíteni. Ha neked ez így jó, akkor így jó. Nekem nem lenne így jó, az biztos, de ha neked jó, akkor hajrá!
2022. szept. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sokan biciklin melegitenek be, na azt en se tudnam elkepzelni :D
2022. szept. 10. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!