Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg lesz látható változás...

Tényleg lesz látható változás a testemen, ha 30 napig napi 100 fekvőtámaszt nyomok?

Figyelt kérdés
napi 5x20, közöttük pár perc szünettel. Van értelme? természetesen normál étrend mellett, nem eszem gyorskaját, édességet családi összejöveteleken kívül 5 éve nem ettem, csak vizet iszom. Jó, nyílván lesz változás, de kb mennyi? Eddig semmit nem sportoltam, csak az iskolai tesiórákon vettem részt, ahol mindig 30 fekvő a bemelegítés és minden órán futunk egy kört a suli körül, ami kb 800 méter teljes távban. nem vagyok kövér, lapos a hasam, mellem kicsit zsíros, de tisztára olyan, mintha jó mellizmom lenne.
2022. szept. 27. 19:09
 1/10 A kérdező kommentje:
19F vagyok!!
2022. szept. 27. 19:12
 2/10 Hellmano ***** válasza:
100%
Ha csak ennyi lenne akkor mindenki jól nézne ki :D Évek munkája.
2022. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy egy hónap munkával testépítő akarok lenni :D csak arra vagyok kíváncsi, hogy van-e látható eredménye egy hónap után? Azt tudom, hogy egy hónapnyi súlyzós bicepszezés után már kék eres a karom és szálkás. nem ám durván, csak láthatóan.
2022. szept. 27. 19:21
 4/10 Hellmano ***** válasza:
27%
Fekvőtámaszozni nem szoktam, viszont felüléseket csinálok fiatal koromtól és annak baromi sok idő kellett mire látható volt. Nem jártam terembe csak sima otthoni felüléseket csináltam. Most 43 múltam és csak fenntartanom kell az állapotot, amit elértem hosszú idő alatt. Csak megcsinálok napi 500 felülést és ezzel simán karban tartom a kockákat. A kezem nekem alapból izmos és vastag bicepszem van nem tudom mitől, mert erre én külön soha nem edzettem...a lábaim baromi izmosak, de azt tudom, hogy a sok bicózástól. (lehet a kezem, azért olyan izmos, mert sokat hokiztam fiatal korom óta azt beleizmosodott :D).
2022. szept. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet változás, viszont ez sok mindentől függ.

Ha nagyon vékony vagy, alacsony a testzsírszázalékod, és életedben nem sportoltál semmit, akkor ez a 100 fekvőtámasz naponta kiválthat olyan mértékű ellenállást, amivel lehetne változás, de ez is minimális.


Ugyanúgy futással is lehet izmosodni. Akkor, ha szintén nagyon vékony vagy, alacsony testzsírszázalékkal, és életedben nem sportoltál semmit, mert akkor a futás is kiválthat olyan mértékű ellenállást, amivel egy nagyon minimálisat izmosodHATSZ.


Viszont, ezekkel az otthoni, saját testsúlyos edzésekkel ne várj csodát. Sőt, semmit. Ezzel egy jó fizikumot nem lehet összekaparni.

Egy ideig működik a dolog, viszont később nem fog.


Képzeld el, ha már most 5x20-at tudsz csinálni, akkor mi lesz később? Ennek az 5x20-nak is csak az utolsó ismétlései érhetnek TALÁN valamit. (példa a 4#-es válaszoló napi 500 felülése)


Később meg kell majd csinálnod 5x50-et, hogy érezz valamit, de ennek az 50 ismétlésnek is csak az utolsó 1-2 ismétlése fog érni valamit, feltéve, ha bukásig mész ezzel az 50 ismétléssel. Pont ezért nem fog menni hosszabb távon ez a dolog, és pontosan ezért nem működik a saját testsúllyal való edzés. Ha nem kap elég ellenállást az izmod, akkor nem fog nőni, ez ilyen egyszerű. (és nem beszéltem még arról, hogy normálisan is kellene mellé enned is, hogy izmosodj)


Nem véletlenül mondják a kezdőknek, hogy már az 5kg-os súlyzóktól is fejlődni fog. A különbség csak annyi, hogy míg a súlyt tudja növelni, addig te nagyon semmit se tudsz csinálni a progresszió érdekében a saját testsúllyal való edzésnél.


Lábat leedzeni meg saját testsúllyal lehetetlen. Nyugi, a 4#-es válaszolónak sem izmos a lába a biciklizéstől. Esetleg szálkás, de izmos semmiképp sem.


Egyébként is, ha komolyan akarod venni ezt az egészet, és szeretnél egy esztétikus fizikumot, akkor nem ilyen 100 fekvőtámasz kihívásokban kell gondolkodnod, főleg nem 30 nap alatt.


30 nap alatt még az sem ér el szinte semmi eredményt, aki súlyokkal edz. 30 nap semmi ebben a sportágban. 30 nap helyett 3 év. Ennyi minimum kell, hogy értékelhető fizikumot tudj felmutatni naturálban, feltéve, ha mindent tökéletesen csinálsz. (tökéletesen meg nem csinál senki semmit..)

2022. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Idővel lesz változás! Előbb-utóbb 20F leszel!
2022. szept. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Milyen változásra gondolsz? Amúgy nem, semmi nem lesz.
2022. szept. 28. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem lesz látványos annyira, nehezítsd a fekvőket majd. húzodzkodás meg guggolás sem lenne rossz mellé hogy akkor már mindenre csinálj valamit. de azért ne várj hatalmas eredményeket hamar
2022. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Növekedni fog az izmaid ellenálló képessége a fáradással szemben, ez fog történni.
2022. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Srácok, lenne egy olyan kérdésem, hogy ha sima normál fekvőt csinálok (teljesen vízszintesen, 2 kézzel) és kb eljutok 30-40ig, nagyon nagy nyomást érzek a fejemben meg úgy a szememben is egyébként...

Azon kívül, hogy miért van ez, mit lehet ez ellen tenni, még az lenne a kérdésem, hogy lehet ettől bajom ?

Ezt a fekvőt abba kéne hagynom, s keresnem kéne egy másik pozícióból végezhetőt ?

(Nem tudom, hogy annak mi a rendes neve, de én fordított fekvőnek ismerem. Lehet csinálni ágyon, kád szélén, padon is :D háttal állsz neki, aztán a karodat berogyasztva csinálod ezt a fekvőt.)


Valaki tudna nekem ezekre válaszolni, mert a családomban volt szívbeteg és olyan is aki stroke-ban halt meg... És nem tudom, hogy ezzel mennyire lehet játszani, hogy továbbra is így csinálom a fekvőt...


Köszönöm szépen!

2022. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!