Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az létezik, hogy valakinek a...

Az létezik, hogy valakinek a lába jól fejlődik, de a felsőteste egy az egybe szarul?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, ha kell pontosítok. Tényleg eléggé régóta edzem, kiesik az az opció, hogy nem telt el sok idő. Célom egy izmos felsőtest, főleg izmos mell és vastag felkar, ami nem jött össze. Első ránézésre valamit nagyon elcseszek de van egy bökkenő. A nálam sokkal izmosabb felsőtestű pasiknak sokszor kisebb a combjuk és a vádlijuk mint nekem, vagy hasonló, ha pedig nagyobb, akkor is ott sokkal kevésbe vagyok lemaradva. Emiatt gondoltam abba, hogy a lábam egy az egybe jól fejlődik, a felsőtestem egy az egybe gyengébb és ezért nem érem el a célom, a genetika miatt. Azt tudni kell, hogy vádlira nem edzem súlyzókkal, és így is 6 centivel nagyobb a felkaromnál, amire meg edzem súlyzóval. A fehérjebevitelem magas, az nem lehet probléma. Gondoltam arra, hogy túl sokat edzem súlyzókkal és mellé túl sokat futok és túledzem magam. De kicsit ellentmondásosnak tűnik, hogy a karom nem nő mert túledzem magam, a vádlim meg csak futással sokkal nagyobb. Tehát a túl sok edzést se tudom elfogadni teljesen, az előbb írtak miatt. Bár mindenkinek van gyenge meg erős testrésze, túl nagynak érzem a különbséget.


A vádlim 42cm, a felkarom 36cm.



2022. okt. 11. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Igen, van olyan, hogy az egyén felsőteste genetikailag egy csőd, az alsótestéből pedig genetikailag tök sokat ki lehet hozni. Ettől függetlenül millió tényező okozhatja azt, hogy szarul fejlődik a felsőtested, nemcsak a genetika (nem megfelelő táplálkozás, kalóriahiány, progresszió hiánya, stb.).
2022. okt. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Siman, genetikan mulik.. Hany cm meg kg vagy? Miota meg mennyit edzel? Edzesterved? Igy nehez valaszolni..
2022. okt. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Erre így nehéz bármit mondani mert nem tudjuk hogyan edzel, viszel-e be elég kalóriát egyáltalán. Amúgy se a vádlihoz hasonlítanék, hanem a combhoz. Abból meg főleg nem indulnék ki, hogy nálad izmosabb fickóknak kisebb a combjuk. Ahova én járok egy csomó ember 100-120 kilóval nyomkod fekve, guggoláskor pedig 60 kiló alatt görnyedeznek.
2022. okt. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet h neked 20%tzsvel nagyobb mint nekik 8%al 🤷 ezert igy nem lehet valaszolni..
2022. okt. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#1 Enyhe progresszió van a súlyzós edzéseimben. Viszont erre azt tudom neked írni, hogy vádlira nem súlyzózok, csak futni szoktam, de abban nincs progresszió semmi se, csak néha gyorsabb vagyok, néha lassabb de összességében kb hasonló idő alatt futom le a távot mindig. Tehát ha a progresszió hiánya lenne, a vádlim se nőtt volna meg.



#2 175cm vagyok és 89kg (tudom az nagyon sok) igazából szoktam mindennap edzeni de naponta csak 40 percet és mellé szoktam egy fél órát futni, ami régebben 40 perc volt. Osztott edzést csinálok, egy izmot 3 naponta edzem. (mell,váll-láb,tricepsz,-hát,bicepsz) Ez a felosztás. Tudom hogy túl sokat edzem és sokat futok ezért írtam a túledzést. De erre ugyanaz vonatkozik, mint amit a #1 re írtam, hogyha ez lenne az ok amiért nem lett izmos felsőtestem, akkor a lábam meg mitől lett izmos? Ráadásul vádlira nem súlyzózok, csak combra.


#3 A kalóriatöbblet az megvolt, különben nem lennék ilyen súlyban. :) A vádlihoz azért hasonlítottam, mert ha jól tudom egy arányos testnél a vádli akkora mint a felkar de javítsatok ki ha nem. Combom a közepénél 59-60cm, a "tetejénél" 65 cm.


#4 Amit írtam az igaz magasabb meg alacsonyabb testzsírú embereknél is. Egyébként ez szerintem nem számít, mert oké, hogy van akinek alacsonyabb a testzsírja, de az nem csak a vádlijára igaz, hanem a felkarjára is. Tehát a vádlim nagyobb magasabb testzsírral, de a karom meg nem, pedig ott is játszik a magasabb testzsír.


Még annyit, hogy a gyakorin sokszor kinyilvánítottátok, hogy futástól nem lesz izmos láb. Mert gondoltam rá, hogy az az oka. De egyáltalán létezik olyan, hogy súlyzós edzéssel túledzem magam, de mellé a futástól izmosodik a lábam? Elég furcsán hangzik.

2022. okt. 11. 23:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Hat jaa eleg fedett vagy akkor. 3naponta edzel egy izmot es 3 napos az edzesterved? Akkor minden nap edzel? Naturalba nincs ertelme.. Gondolom a nagy sulyok rovasara is megy ez, ill nem tartasz olyan szintu etrendet se ami ehhez kene. Am az h mi h fejlodik genetikai dolog. Ugy rakd ossze az edzest h aranyosan fejlodj
2022. okt. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Valszeg genetika ha ez tényleg így van, de ez nem jelent semmit, megfelelő edzéssel tudnád kompenzálni. Ha nem vagy kezdő akkor meg kellenének a nagy súlyokkal és alacsonyabb ismétléssel végzett szériák is, napi 40 perc edzéssel kétlem hogy ez megvan.
2022. okt. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sztem tucc változtatni az arányokon, csak még nem edzettél eleget karra.. Sztem hogy nagy karod legyen legaláb 20-25 kilóval kell bicepszezned /) olyan van hogy jobban esik a futás, ezért abban jobban fejlődsz
2022. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Sztem hogy nagy karod legyen legaláb 20-25 kilóval kell bicepszezned /) "


Mármint mondjuk páros bicepsz, hogy mindkét kézb

2022. okt. 12. 12:16
 10/11 A kérdező kommentje:

"Sztem hogy nagy karod legyen legaláb 20-25 kilóval kell bicepszezned /) "


Mármint hogy páros bicepsz, amikor mindkét karral 20-25kg al bicepszezik felváltva az ember? Erre gondolsz? Mert azért ennél jóval kisebb súlyokkal is edzenek nagyobb karú emberek. Francia rúdnál meg kevés a 20-25 kg. Véletlenül elküldtem az előző kommentet és itt kiegészítettem.



#6 Megvolt a kalóriatöbblet és a fehérjebevitelem eléggé magas, tehát olyan szarul nem étkezhetek. Lehetne javítani de szerintem a fehérjebevitel a legfontosabb, aztán a kalóriatöbblet, ezek megvannak, akkor olyan nagy baj nem lehet igaz?


A #6 is meg a #7 is kitért a rossz edzésre. Ezt elismerem, hogy nem a legjobban csinálom. Bocsi srácok, hogy megint ezt írom le de ha az a probléma önmagában, hogy szarul edzem, akkor a lábamnak is kicsinek kéne lennie, ha az edzésem a baj.



Viszont az létezik, hogy a futástól nőtt meg a vádlim? Mert ezen a fórumon sokszor utaltatok rá, hogy a futás az kevés lábra, de én vádlira alapból nem súlyzózom (párszor előfordult de ritkán) és combra se guggolok nagy súllyal.

2022. okt. 12. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!