Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan építsek izmot hatékonya...

Hogyan építsek izmot hatékonyan? 18/F

Figyelt kérdés
180cm/68 kg. Most kezdtem el konditerembe járni. Tudnátok tippeket adni, hogy hogyan edzzek hatékonyan? Felsőtest-alsótest felosztásban csinálom eddig, heti háromszor(vagy négyszer, iskolától függ) tudok lemenni a terembe. Táplálkozás terén figyelek arra, hogy több fehérjét vigyek be, bár otthon nem igazán találok sok tápanyagban gazdag ételt (viszont vettem fehérjeport, meg kreatint). Minden tanácsot szívesen elfogadok, jövő nyárra azért szeretnék valahogy kinézni. :D

2022. okt. 31. 19:37
 1/10 Lazy Lover ***** válasza:
75%
Megfelelő étrend edzés pihenés ennyi a nagy titok
2022. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Nem jók a gyúrós turmixkoxporok! Egyél inkább sok pulyka-hal-marha- és vadhúst!
2022. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Kalóriaszámolás, makrotápanyagok okos menedzselése, progresszív edzésterv, kielégítő regeneráció, elegendő alvás, alapos bemelegítés, sok nyújtás, hiteles információk szerzése, tanulmányok olvasása, szakmai podcastok hallgatása, adott esetben személyi edző felkeresése. Magyarul neked is azt lehet ajánlani, mint mindenki másnak, rád is ugyanazok a fizikai és biológiai szabályok vonatkoznak, mint a többi emberre.

"otthon nem igazán találok sok tápanyagban gazdag ételt (viszont vettem fehérjeport, meg kreatint)"

Olvasd el, hogy mi van a vásárolt termékek zacskójára írva. Látni fogod, hogy a kiegyensúlyozott és változatos táplálkozást nem helyettesítik, maximum kiegészítik. Ergo ha az étkezésed egy tápanyaghiányos nulla, akkor a fehéjre és a kreatin halottnak a csók. Amíg az ember otthon lakik, és nem magát tartja fenn, nem magára főz, nem magára vásárol, addig persze a sporttáplálkozás megvalósítása számos tényezőn múlik, de 18 évesen már azért lehetne egy kicsit dolgozgatni (akár suli mellett, mint anno én, meg mint rengetegen mások), és akkor te is megvalósíthatnád magadnak a sportolói étrendet, ha már az otthoni élelmiszerekből ez nem lehetséges.

2022. okt. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen testalkattal inkább capoeirázz vagy taekwandózz.
2022. okt. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Ilyen testalkattal inkább capoeirázzál vagy taekwondózz.
2022. okt. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Jövő nyárra? Mielőtt illúzióid lennének, jövő nyárig egy év sincs, és kezdőként az első évben tudsz felpakolni 4-5 kiló izmot, ammenyiben az edzésed, étrended, és a pihenésed is pantent. Ami ezen felül rád ragad az nem izom. Sőt, ha összesen 5 kilót szedsz fel jövő nyárig, az se mind izom.

Napi 1,5 g fehérje /tskg, és 300-400 kalóriaplussz, amire szükséged van.

2022. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6#


Tehát: "jövő nyárig egy év sincs, és kezdőként az első évben tudsz felpakolni 4-5 kiló izmot, ammenyiben az edzésed, étrended, és a pihenésed is pantent. Ami ezen felül rád ragad az nem izom."


És: "300-400 kalóriaplussz, amire szükséged van."


Ez a kettő kicsit üti egymást, nem?

Havi 1kg felszedéséhez kb ~250 kalóriatöbblet kell, te pedig 300-400-at ajánlasz úgy, hogy kezdőként ha mindent rendben van is "csak" 4-5 kiló izmot tud felpakolni valaki.

2022. nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
34%

Rendesen edzesz

,eszel normális kaját nem mekis szart meg ilyenek, abban rengeteg a zsír kevés fehérjeforras illetve iparri adalékanyagokbol készül .


Egyél tojást ,csirkehúst sok zőldséget gyümölcsőt és vitaminokat .Multi vitamin az okés de ne szedj be mindent egyszerre! Járj utánna.


Iszol sok Vizet 3-4litert legalább .Rohadt nehéz de muszáj mivel izomnak kb 70%vizet tartalmaz .

Alkohol nem jo hatással van az izomra (szerintem)

Aludj 7-9orát mindig friss legyél .

Nem árt ha kimész futni .


Fehérjét nem lehet kajával bevinni lehetetlen ,lehet persze csak ahoz enni kell ,lehet gyomornak nem tesz jót de attol függ ha éhes vagy akkor nem.

Fehérje szerintem a tejsavó abbol 2g/testsulykg

Kreatin :kreatin monohidrát a legjobb abból 3gramm és azt lehet szedni minden nap kb fél liter vizzel

Főlösleges tőbb gramm


Youtube-on sok ilyen video van Tari Ádám meg ilyenek nézz kőrül nagyon jol elmagyarázzák!

18/F

2022. nov. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

#8

Tari Ádám egy kókler, és nem kevés tévedés van a videóiban.

2022. nov. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
0%

Te ki vagy? 9-es???

Gődény Győrgy

Kathi Béla

Kiss Jenő

Molnár Péter

?

Hogy jobban tudod?

Tari az naturál a tőbbiek nem(egyik sem mondja) de szerintem a naturál test sokkal jobb meg egészségesebb a sok szuri egyszer megárt💉de nagyon.

Ádám nagyon jól elmagyarázza a dolgokat sokat segített edzésnél.


Neked nem szimpatikus az lehet, de másnak lehet !


Az ősszes akkor kókler? Kiváncsi lennék ,hogy te hogyan edzesz!

2022. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!