Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lapos a mellem felső része....

Lapos a mellem felső része. Ez genetika?

Figyelt kérdés

Alsótest-felsőtest bontásban edzek.

Mellre ferdepados kézisúlyzós nyomást végzek a kezdetek óta, heti 10 munkasorozat 6-8 ismétlés.

A mellem alsó részén látványosan több tömeg van, van egy kis zsír is rajta, és így teljesen úgy néz ki az egész, mintha zsírcsöcseim lennének. Hogy lehet ezt megoldani?



2022. nov. 1. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ez a melled felső része.
2022. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem zabalsz annyit.
2022. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2 hét alatt híztam 0.3kgot, nem hiszem, hogy ez túl sok zabálás lenne. Ennél nagyobb ütemben előtte sem híztam, sőtt, többnyire stagnál a súlyom.
2022. nov. 1. 14:17
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

A ferdenyomást kezdd el előről.

Nagyon kis súlyokkal koncentrálva a mellizmokra.

A probléma:Azért vagy ott lapos mert több mint valószínű,hogy a vállaiddal nyomsz.

Ilyenkor a legtöbben rátesznek még egy lapáttal.Még nagyobb súllyal, még több sorozattal indítanak.Hogy majd ez lesz a megoldás!!De nem.Nem lesz az!

El lehet nyomkolászni hónapokig nulla eredménnyel plusz vmi válsérüléssel a végén.

2022. nov. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Lehet nem jó a technikád. Nagy szöget írhat le a felkarod a törzsedhez viszonyítva, így sokat tolsz vállból, vagy amikor lengeded a súlyt, a tested felé hajlik az alkarod, ezzel automatikusan tehermentesít a test, vagy mindkettő.
2022. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezek jó tippek lennének, de szerintem a technikám rendben van, a felkarom olyan 60-70 fokos szöget zár be a testemmel, illetve rendszeresen van izomláz a mellizmomban (ami tudom, hogy nem feltétlen jó, de azt bizonyítja, hogy megkapja a terhelést)
2022. nov. 1. 19:11
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Hát ha szerinted minden rendben van akkor miért kérdezed?

Felesleges volt kiírnod kérdést, ha a válaszokat felülírod.

Akkor te jobban tudod mint mi.Nyomjad tovább. Majd lesz valami.

2022. nov. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez így teljesen jogos 7es, de tudom, hogy valamit rosszul csinálok, mert a progresszió elég nehezen halad.

Az biztos, hogy elég nehezen regenerálódik a mellizmom, de nem értem miért. Heti 10 RPE 10-8 sorozatot végzek, az utolsó szokott RPE10 lenni, az első meg RPE8, a többi meg közte. Ez sok lenne?

És nehezen tudok növelni a súlyon.

2022. nov. 2. 00:11
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem még egy gyakorlat mehet mellre 4-5 ismétléssel, a heti 10 ismétlés kevésnek tűnik.

Én heti három teljes test edzést csinálok, minden nap van fekvenyomás. Két napon 5x5, középső nap 4x8, emellett az első napon ferdepados nyomás egykezesekkel 4x8-12. Ez 18 sorozat, 48 óra van két edzés között, ennyi idő elég a regenerációra, mondanom sem kell, hogy a mellizmom ami a leglátványosabban és leggyorsabban fejlődik.

Ha úgy érzed le van maradva egy izomcsoport akkor plusz volumen kell, még ha emiatt egy más izomcsoportra kevesebb idő is jut.


Ha úgy érzed hogy nem fejlődik én mindenképp

2022. nov. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Egy darabig, mondjuk 2-3 évig csak ferde padon mellezz, nekem megoldotta
2022. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!