Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Étrend nélkül, két otthoni...

Étrend nélkül, két otthoni 10-10kg-os kézisúlyzóval milyen eredményt lehet elérni?

Figyelt kérdés

"Étrend nélkül" alatt nem azt értem, hogy egészségtelen szart eszek, hanem hogy egészségesen étkezem, hús, rizs, zöldségek, stb. de nincs kiszámolva a napi fehérje, szénhidrát, stb.


Emellett pl. 2 naponta edzek jól felépített edzésterv alapján.


Gondolom túl sok mindent így nem lehet fejlődni, de mégis kb. mi az amit pl. 1 év alatt így el lehet érni a nulláról?


2022. nov. 16. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Az sokmindentol fugg, de otthon 20kgval nem tul sokat.. inkabb konditermet javvaslok.
2022. nov. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

"nem azt értem, hogy egészségtelen szart eszek, hanem hogy egészségesen étkezem"

Ez az egészséges/egészségtelen étkezés csak a Fogyókúra kategóriában és a Femina.hu-n jelent bármit is, dietetikailag a valóságban nem jelent semmit. Attól még nem étkezel egészségesen, mert a női magazinok közhelyeit követed, ahogy attól sem étkezel egészségtelenül, mert fogyasztasz mekit, fornettit, csokit, szalonnát.

"de nincs kiszámolva a napi fehérje, szénhidrát, stb"

Pedig a valóságban pont azzal lehetne ténylegesen egészséges étkezést biztosítani magad számára dietetikailag, ha a különböző makrotápanyagokat/mikrotápanyagokat számolva egyénre szabnád a fogyasztásod.

"2 naponta edzek jól felépített edzésterv alapján"

A kérdésleírásod alapján én szkeptikus vagyok ezzel a jól felépített edzéstervvel kapcsolatban, pláne ha tényleg két darab 10 kilós kézisúlyzó áll csak rendelkezésedre.

"mi az amit pl. 1 év alatt így el lehet érni a nulláról?"

Erre milyen választ vársz? Képet? Számot? Mondatokat? Vagy erre hogy lehet válaszolni? Mindenkinek más az elérhető, de maradjunk annyiban, hogy naturálon egyetlen év alatt még egy tényleg jól felépített PROGRESSZÍV edzésterv és egy tényleg jól megtervezett sporttáplálkozás mellett sem lehet értékelhető eredményeket elérni. Kezdőként persze pont nagyon látványos kontrasztokat lehet elérni izomzatban és erőben, ha az egyén nulla edzésmúlttal belekezd a súlyzós mozgásformába, de aztán középhaladóként egyetlen év pont semmit nem fog jelenteni. Naturálon célszerű az 1 évnél jóval hosszabb távokban gondolkodni.

2022. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 Na a lényeget kihagytam az egészből.


Nem az a célom, hogy testépítő legyek, nem akarok testépítés-tanilag "értékelhető" eredményt elérni. Tudom, hogy ezt nem így kell csinálni, ha komolyan gondolja az ember a testépítést. Nekem csupán az a célom, hogy kicsit izmosodjak, sportosabb kinézetem legyen. Nem vagyok túlsúlyos, 188cm/78kg vagyok, régen sportoltam versenyszerűen, de 5 éve szinte egyáltalán nem.


[link]


Ha már egy ilyen formát el tudok érni, az nekem bőven jó.

2022. nov. 16. 17:27
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
A belinkelt "forma" az a szint, amikor az egyén kalóriaszükségletének megfelelő mennyiséget eszik, ezáltal vagy egy egészséges testzsír-százaléka, ja meg hetente kétszer lejár az uszodába napijeggyel. Ha normálisan eszel, mellette pedig mozogsz valamit otthon, akkor így simán ki lehetne nézni. Ez nem kihívás, pláne nem neked, akinek a megadott adataid alapján teljesen normális a BMI-d. A kérdés inkább az, hogy meddig fogod csinálni az otthoni maszatolást a két kézisúlyzóval. Hosszútávon nem lesz túl motiváló a nulla progressziót magában hordozó bohóckodás, majd meglátod. A sportnak (legyen az súlyzós edzés, vagy bármi más) akkor van értelme, ha az ember hosszútávon, konzisztensen csinálja. Az ilyen otthoni súlyzózgatós bullshitek nem sokáig szoktak tartani.
2022. nov. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Hat ilyen mondjuk valszeg siman lehetsz 😀 van aki edzes nelkul jobb.
2022. nov. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

“ahogy attól sem étkezel egészségtelenül, mert fogyasztasz mekit, fornettit, csokit, szalonnát.

"de nincs kiszámolva a napi fehérje, szénhidrát, stb"

Pedig a valóságban pont azzal lehetne ténylegesen egészséges étkezést biztosítani magad számára dietetikailag, ha a különböző makrotápanyagokat/mikrotápanyagokat számolva egyénre szabnád a fogyasztásod.


Saját magadat cáfoltad meg kedves 2-es. Ugyanis aki mekin, fornettin meg csokin él, annak kizárt h rendben legyenek a makrói meg a mikrói. Túl sok lesz a szénhidrát meg a telített zsír, kevés a feherje, jó eséllyel vitamin és ásványi anyag hiányos lesz. Sztem aki csak ezeken él az összeegyeztethetetlen az egészséges étkezessel. Persze szó sincs róla h nem lehet ilyeneket enni es csak fehér hus meg parolt zoldseg mert ez baromság, de aki csak vagy nagy részben ilyeneken él annak előbb utóbb egészségügyi gondjai lesznek. És nem feltétlen az elhízás miatt mert lehet h gyors az anyagcseréje vagy sok kalóriát éget el ezért nem hízik el jelentősen de a fentebb említettek miatt biztos lesz vmi egészségügyi problémája plane hosszú tavon.

2022. nov. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

“ahogy attól sem étkezel egészségtelenül, mert fogyasztasz mekit, fornettit, csokit, szalonnát.”


Bírom h már mindenki mindent szeret megcáfolni mert attól érzi magát okosnak ha csak azért is a fősodorral szembe megy. Ha vki mekin, fornettin, csokin meg szalonnán él az egyértelműen egészségtelenül étkezik. Hiába számolja a makrokat meg van kalória deficitben és nincs elhízva az nem egyenlő az egészséges étkezéssel. Lehet h egy 10-15 kg felesleggel rendelkező ember makk egészséges mert minőségi étrendje van, gyümölcsök, zöldségek, minőségi húsok, elegendő rost bevitel. Míg lehet más valakin nincs egy kg plusz se de annyira rossz minőségi ételeken él (gyorskaja, péksütemény, gagyi csoki, chips, olcsó kolbász meg felvagott ) h tele van egészségügyi problémával.

2022. nov. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

“Az néz ki így aki hetente kétszer lejár az uszodába napijeggyel”

A belinkelt képen Steph Curry látható a világ egyik legjobb kosárlabdázója. A sok Jani egy hétig se bírna azt amit az ilyen “nevetségesen” kinéző sportolók letesznek az asztalra hosszú évek óta.

2022. nov. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A sok Jani egy hétig se bírna azt amit az ilyen nevetségesen kinéző sportolók letesznek az asztalra"

Az lehet, de itt most izomtömegről volt szó, abban pedig Steph Curry nem különbözik egy hobbi úszótól.

[link]

Tessék! Itt meg Lionel Messi látható, a profi labdarúgás történetének egyik legeredményesebb, legtehetségesebb játékosa. A sok Jani egy hétig se bírná azt, amit ez a világklasszis sportoló letesz az asztalra. Ettől függetlenül izomzat, forma szempontjából értelmezhetetlen a csávó, a kérdezőt pedig ez érdekli.

2022. nov. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!