Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomépítéshez kisebb súly,...

Izomépítéshez kisebb súly, nagyobb ismétlés szám?

Figyelt kérdés

Szóval olyan súllyal nyomjam amivel kimegy 8-10 ismétlés, 10 az már nehezen. Vagy olyan súllyal amivel mondjuk 6 ismétlés megy ki max? Hány sorozatot csináljak egy adott feladatból?

Pl legyen most fekvenyomás. Nem az erőszint emelése a cél, hanem az izmosodás. Hány sorozat, hány ismétlés szám? Kezdőként.


2022. dec. 10. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz az edzéselméletről. Ezen gyorsan változtass!

Nem ilyen fekete-fehér az edzés és az izomépítés, mint ahogy azt te hiszed. Nem így működik a gyúrás, hogy van ideális, mindenkinél tökéletesen működő ismétlésszám, aztán azt kell csinálni, hogy mindig mindenből 4x8, amekkora súllyal bírom, aztán nő az izom. Maradjunk annyiban, hogy hipertrófia szempontjából azok a legoptimálisabb sorozatok, amik intenzitásukat tekintve RPE8-RPE9 körüliek, volumenüket tekintve pedig valahol 5-12 ismétlésből állnak. Ebből is láthatod, hogy az optimum nem egy konkrét szám, hanem egy egészen széles skála. Ez azt jelenti, hogy egy RPE9-es 5 ismétléses szériának is van izomépítő szerepe, és egy RPE8-as 12 ismétléses szériának is. Egy hatékony edzésprogramban pont ezért van ezen a széles skálán belül változatosan variálva az intenzitás és a volumen.

Ezt a "nekem az erőszint emelése nem fontos, csak az izom" típusú baromságot pedig most felejtsd el. Ezt a kettőt nem lehet elválasztani egymástól, pláne nem naturálon. Nincsen csak izmot fejlesztő súlyzós edzés, és nincsen csak erőt fejlesztő súlyzós edzés sem. Nincs kétféle súlyzós edzés. Súlyzós edzés egy van, amelynek a célja az, hogy te hosszútávon egyre erősebb és izmosabb legyél. Ha te úgy állsz hozzá, hogy az erő nem fontos, csak az izom, akkor tényleg nem leszel erős, de legalább izmos se.

2022. dec. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

A legoptimálisabb tényleg a 6 ismétlés körül van, de én jobban preferálom a nagyobb ismétléseket, akár 10-12-t is. Hobbi szinten, ha minden más rendben van, akkor nem lesz látványos eltérés a 2 mód között.

Viszont nekem sajnos az ízületeim nincsenek vasból (sérülésekkel is bajlódtam), kisebb súlyra váltottam és ezt hosszútávon a testem meg fogja hálálni, mert nem arra lett teremtve az ember, hogy kemény súlyokat emeljen, tehát nekem nem a 100%-os hatékonyság a fontos, hanem az egészségem.

2022. dec. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ellenkezőleg
2022. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első leírt mindent. Diet Gainz csatornája keress rá, egész átfogó infót kapsz tőle.
2022. dec. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!