Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan határozod meg, hogy...

Hogyan határozod meg, hogy mennyi kalóriát kell bevinned?

Figyelt kérdés

Én a yazio appon próbálom követni a napi táplálkozásomat. Azt állítottam be, hogy szinten tartást akarok. Ehhez ő 2700 kalóriát javasol. 130 gramm fehérje, 330 gramm körüli szénhidrát, és olyan 100 gramm zsírt ír, hogy be kell vinnem. 24 éves vagyok, 90 kg. A fehérjebevitelem az sokszor megvan 150 g felett. 150-220 kózt szokott alakulni, zsír is átlépi a 100 at általában. Viszont a szénhidrát az még soha nem volt meg, még akkor sem ha 4 ezer kalóriát vittem be egy nap. Viszont sokszor meg a 2700 szinten tartó kalóriám se jön össze. Ma sikerült bevinni 2 ezer kalóriát. Viszont megvan 175 gramm fehérje. Így is lehet fejlődni izomzatban, ha nincs meg a megfelelő kalória, szénhidrát az sosincs meg, viszont a fehérjém meg közben elegendő?

Vagy ha ilyen gyengén tudok csak táplálkozni, akkor ez mellé vegyek valamilyen tömegnövelőt is? Vagy ha megvan a megfelelő fehérjém, meg minimum a 2 ezer kalóriám akkor abból tudom izmot felszedni?


2022. dec. 18. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Izomépítéshez kalóriatöbblet kell és megfelelő fehérjebevitel.


Fontossági sorrend:

1, kalóriatöbblet (Minél alacsonyabb, annál jobban tudod minimalizálni a felszedett zsírt. Naturálban 1 év alatt körülbelül 2-3kg izmot tudsz felpakolni, így kalkulálj többletnél.. Hízhatsz 1 év alatt 12kgot is, de annak a 90%-a zsír lesz)

2, fehérjebevitel (1.6g/testsúlykg legyen meg minimum)


Az, hogy Te a maradék kalóriát hogy osztod el (több zsír, kevesebb szénhidrát, vagy több szénhidrát, kevesebb zsír) lényegtelen. Legyen meg a kalória + fehérje.


"Így is lehet fejlődni izomzatban, ha nincs meg a megfelelő kalória, szénhidrát az sosincs meg, viszont a fehérjém meg közben elegendő?"


Ha nincs kalóriatöbblet NEM fogsz tudni izmot építeni. Deficitben lehetetlen naturálban izmot építeni (kivéve, ha most kezded és életedben nem emeltél súlyokat, de ez is csak akkor valósulhat meg, ha alacsony a deficit (kb 250)).

Szintentartásnyi kalóriával lehet izmot építeni, de ez nagyon lassú folyamat.

Összességében, ha kiszeretnéd maxolni az izomépítésed, akkor kell a kalóriatöbblet.


Tömegnövelőt ne vegyél, mert túlárazott cukrozott szar egytől egyig az összes.

Ha nem tudod bevinni a kalóriáid, akkor jó megoldás lehet az, ha sok magvakat/diófélét/mogyórófélét eszel. Sok benne a kalória, és fehérjében is jó. 100g/~500-550 kalória. Volumenben kevés, de kalóriában nagyon megdobja a dolgokat.

2022. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Rendben. Kezdő vagyok amúgy teljesen. Ma pl 600-700 kalóriával vagyok mínuszban, úgy hogy nem írtam be semmiféle elégetett kalória mennyiséget a napomra. Aztán ma dolgoztam is, biztos hogy legalább 1000 kalóriával minuszban vagyok. Erre akkor jobban oda figyelek mostantól.
2022. dec. 18. 19:55
 3/15 anonim ***** válasza:

"úgy hogy nem írtam be semmiféle elégetett kalória mennyiséget a napomra."


Az első és legfontosabb szabály, hogy a mozgás által elégetett kalóriát nem esszük vissza és nem számoljuk.


Ne is írj be semmi aktivitást, mert az összes kalóriaszámláló app túlbecsüli az elégetett kalóriáid számát.


Ha fogyni szeretnél majd valamikor, akkor arra figyelj, hogy 500-as többletnél ne legyen több. Ez az 500-as többlet heti fél kg mínuszt jelent. Tanulmányok kimutatták már sokszor, hogy heti fél kg zsírnál többet nem lehet leadni, ergo, ha te 500-nál nagyobb deficitben vagy, akkor gyorsabban fogsz súlyt veszteni, de abban lesz izom is. Izmot meg senki sem akar veszteni.

2022. dec. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Én a mérlegen figyelem a tendenciát, hogy nő vagy csökken a súlyom és milyen ütemben. Általánosítani nem lehet. Pl az, hogy ki mennyi izmot szed fel 1 év alatt, nincs olyan, hogy 3kg. Egy kezdő az első évben 12kg nettó izmot is felszedhet, de rohamosan lassul ez a folyamat, ahogy fejlődik. Jó példa erre az Alkonyatos gyerek, aki csak úgy tarthatta meg a szerepet, ha 1 év alatt felszed annyi izmot (12kg) minimum. És megcsinálta (persze erről szólt az az éve, és abban a korban a legintenzívebb is a hormontermelése az embereknek).

A rossz példa pedig Zyzz, aki szinte azonnal felszedett 30 kg száraz izomtömeget ektomorf létére, természetesen ő nem naturálban érte el, de a súly nem emeli fel magát, az is szép volt, csak nem a legegészségesebb.

2022. dec. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

12 kg izom 1 év alatt???? :DDDD 30kg színtiszta száraz izomtömeg?? :DDDD


Ha valaki naturálban feltud szedni egész élete során 10kg színtiszta izomtömeget, az már nagyon jónak számít.


De, a tanulmányok is kimutatják, hogy évente naturálban 3, nagyon maximum 4kg izomnál többre ne számítson senki. De, a tanulmányok biztos tévednek, és neked van igazad.


Ektomorf? Mezomorf? Endomorf? Nem is kell ennél többet olvasnom, ebből látszik, hogy teljesen elavult a tudástárad. Nincsenek csoportok, amikbe lehet sorolni az embereket.

2022. dec. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

3: "Az első és legfontosabb szabály, hogy a mozgás által elégetett kalóriát nem esszük vissza és nem számoljuk."


Miert?

2022. dec. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én mérlegen nem tudom figyelni a tendenciát. Mert egyik nap 87 kg vagyok másik nap meg 89

2 kilókat simán ugrál ide oda nekem.

2022. dec. 18. 21:09
 8/15 anonim ***** válasza:

6# Azért, mert nem lehet pontosan számolni ezt.

Túlbecsüli minden okos eszköz az elégetett kalóriát, így amit mi beírunk appba mozgást és visszaesszük, gyakran többletbe kerülünk nem pedig deficitbe..

2022. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7# Igen, mert nem vagyunk robotok. Nem lehet minden nap ugyanaz az súlyunk, mert a testünk 70%-a víz.


Ilyenkor nem hízol, nem fogysz, hanem több/kevesebb vizet tartasz vissza. 1 nap alatt nem lehet zsírt leadni, és felszedni sem. Hetek kellenek ehhez.

2022. dec. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9: de ha pl. tomegelek es pl. 3000 kaloria lenne az adott napi szukseges bevitelem. De napi aktivitas es edzes soran elegetek 6-700-at, akkor azt valahogy potolni kellene nem?
2022. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!