Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A jó forma sokaknak nem...

A jó forma sokaknak nem igazán elérhető naturálban?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy sok ember nem csinálja túl ideálisan a dolgokat. De még ha ezt is számításba veszem, akkor is túl kevés olyan tipikus kigyúrt ember van a termekben. A termekben a fiúk/férfiak között leginkább 3 típust látok.

A: Zsíros ember, meg se mondanád róla, hogy gyúr.

B: Vékony figura annak ellenére, hogy azért nem tegnap óta gyúr.

C: Kicsit izmos és szálkás, tehát szolidan kigyúrt, de a naturál max fizikumtól azért nagyon távol van.


Olyan naturál szinten nagy izomtömege szálkásan irtó kevés embernek van így arányaiban, a legtöbb fiú/férfi a fenti 3 kategória egyike. Ezzel szemben ha mondjuk linkelnek egy naturál max fizikumot, akkor az még a C kategóriától is fényévekre van, pedig az a legjobb a 3 ból. Ha most valaki linkelne egy nagyon jó naturál formát, akkor az sokkal jobb lenne 100 ból 99 formánál. És nyilván nem arról van szó, hogyha mindenki jól csinálná a dolgokat, akkor mindenki olyan jól nézne ki, gyúrós szempontból persze, mert sok nőnek a naturál max túl izmos. Tehát logikus azt gondolni, hogy sokaknak az ilyen "naturál max" közeli forma is elérhetetlen, és sok gyúrással is csak szimplán kicsit izmos és szálkás formát építene fel? Feltéve ha jól étkezik és pihen.


Persze a másik dolog, hogy azért nem reális, hogy mindenki mindent tökéletesen csináljon, tehát vagy nem lesz eléggé izmos az ember, vagy csak ha baromi jól csinálja, ami sokszor azért nem realitás.



2022. dec. 25. 19:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj kérdező hogy a valóságot akarod összehasonlítani a pumpa utáni, jó fényben készült néha photoshopolt képekkel. Arról nem beszélve hogy akikről ezek a képek készültek is jóval átlag feletti genetikával rendelkeznek, legyenek naturálok vagy épp kokszosak.

Hozzáteszem hogyha valóságba látnád őket akkor észrevennéd hogy közel sem olyan nagyok vagy izmosak mint amilyennek a képen látod őket.


Plusz egy jó forma egy átlag embernek nem az mint ami a te fejedben van akinek a világképét eltorzították az influenszerek

2022. dec. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"Pontosan mi a kérdés? Erre a katyvaszra mit lehet válaszolni?"


Jó akkor megpróbálom érthetően megfogalmazni, mindjárt dobok új kommentet.

2022. dec. 26. 16:03
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem kell. Kaptál 9 kommentet. Csak ki tudod hámozni a választ.
2022. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"Pontosan mi a kérdés? Erre a katyvaszra mit lehet válaszolni?"


Tehát, van mondjuk ez a Johhny V csávó. Ugye van videója róla, hogy már nem naturál, bár én nem láttam ezt tőle, és amúgy is alig láttam. Ő például eddig naturálban tolta sokáig. Mégis a teremben az emberek nagyon nagy része sokkal szarabbul néz ki nála. Torma Valentin sokak szerint koxos, de többször is olyan kommentek jöttek róla, ami alapján én így arra gondoltam, hogy így ez a naturál max nagyságrendileg.


vagy ott van a THEN X csávó is. Chris Heria. A nemrég elhunyt Cortez írt egyszer olyat róla, hogy ennél sokkal több elérhető naturálon. Ezt nem így írta szó szerint, de ez a lényeg. Mégis Chris Heria fizikuma a legtöbb teremben kimagasló lenne, pedig naturálon ennél többet is el lehetne érni sokkal. Bár ez régebbi komment volt róla.


Szóval a kérdésem az arra irányul, hogy a legtöbb ember formája olyan semmilyen forma gyúrós szemmel nézve, sajna az enyém is, tehát sokat edzettem de nem jött fel sok izom, ilyen kicsit sportos vagyok, kicsit izmos is, de bőven nem olyan izmos. Szóval a kérdésem az arra irányult, hogy sokaknak naturálban sem lesz relatív izmosabb formája? Tehát van egy szerencsés réteg, akik mondjuk 5 év gyúrással kigyúrtak lesznek, mások meg csak szimplán sportosak de nem olyan izmosak? Lehet azzal jönni, hogy sokan nem edzenek jól, de azért az nem realitás, hogy mindenki mindent tökéletesen csináljon. Én például nem túl optimális programozással nem lettem eléggé izmos, de erősen kételkedem benne, hogyha mindent jól csinálnék ezen a téren, akkor olyan izmos legyek naturálban.

2022. dec. 26. 16:14
 15/22 A kérdező kommentje:

"Nem kell. Kaptál 9 kommentet. Csak ki tudod hámozni a választ."


De az utolsó kommentemben legalább példák is szerepelnek. :))

2022. dec. 26. 16:15
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Tehát te fitnesz YouTuberek formájához méred a tiédet, akiknek nincs polgári állásuk, hanem full time influenszerek és online coachok, és hosszú évek óta az az egyetlen foglalkozásuk, hogy edzenek, esznek, alszanak? És azért szorongsz, mert neked kőművesként, pincérként, lakatosként, könyvelőként, pénztárosként, napi 8-12 óra meló mellett, feleség és gyerek mellett, napi kötelező teendők és ügyintézések mellett nincs olyan fizikumod, mint nekik?

"nemrég elhunyt Cortez írt egyszer olyat róla, hogy ennél sokkal több elérhető naturálon"

Valakinek igen, valakinek nem. Genetikától, meg még úgy ezer tényezőtől függ. Az biztos, hogy átlagos genetikával sokkal több nincs a testépítésben naturálon, de azt vedd figyelembe, hogy Heria nem bodybuilder, hanem egy street workoutos, aki mellesleg edz súlyokkal is.

"Chris Heria fizikuma a legtöbb teremben kimagasló lenne"

Mert a konditermekben 10-ből 1 ember az, aki évek óta jól edz, és jól táplálkozik. A többi 9 lemegy két-három hónapra gépeket csattogtatni és epres fehérjét szlapálni, aztán megunja, hogy a csirke-rizstől nem lesz azonnal Jason Momoa, és abbahagyja, csak ezeknek az embereknek a helyére jön másik 9, te pedig mindig ezeket látod. Ezek közül persze, hogy kimagaslik bárki, pláne egy Chris Heria.

"sokaknak naturálban sem lesz relatív izmosabb formája?"

Mivel ez egy teljesen szubjektív kérdés, és nem tartalmaz objektív, konkrét mérőszámokat, ezért nem lehet válaszolni. Leírom akkor még egyszer, mert ezek szerint az előző kommentemből nem sikerült megértened: ha szar a genetikád, akkor hiába van kimaxolva az edzésed és a diétád, hiába kokszolsz be, nem lesz jó a formád.

2022. dec. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző ember írta, ezek influenszerek akiknek az a dolga hogy így nézzenek ki.

Alapból sokuknak jó genetikája van és azért lettek híresek, plusz megvan a pénzük és az idejük arra hogy jól nézzenek ki.


Én 9 től 6 ig dolgozok, csak este 9 re mehetek edzőterembe különben el se lehet férni annyi ember van. De munkán és edzésen kívül van baráti társaságom és hobbim is, tehát örülök ha heti 3-4x 45 percet tudok edzeni. És nincs időm arra hogy napi 5x egyek és mindegyikre vigyek magammal valamit az irodába.

2022. dec. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ezt már leírtam itt egyszer amiért lepontoztak, de leírom még egyszer: egy testépítő fizikum EVOLÚCIÓS szempontból értelmezhetetlen. Az hogy legyen normális izomtömeged (tehát nem olyan mint egy basic couch potato-nak) az más kérdés... a mai emberek konkrétan NEM HASZNÁLJÁK a lábukat és egy rakás dolgot eszközökkel végzünk, amit alapesetben a két kis kezünkkel kéne. De az nem azt jelenti, hogy a természet szempontjából indokolt, hogy tökéletes felsőmell-delta-szélshát arányod kell, hogy legyen. Ez csak ilyen hóbort, hobbi, ha úgy tetszik szórakozás. Igen, az általad leírt A-B-C kategória lehetsz és naturál max pedig jó genetikával 20 év dedikált edzéssel (vagyis extrém kevés ember fogja elérni, de amúgy is minek? Egy szűk szubkultúrán kívül ez senkit nem érdekel. Nekem ilyen 22 körül van az FFMI-m évek óta, ami testépítő szempontból vicc, de mégis izmosnak látnak az emberek...). Egy idő után platózik a fejlődésed, aztán egyre többet kell tenni egyre kevesebb eredményért, mert NEM ERRE VAGY KITALÁLVA. Metabolikusan nem éri meg sok izmot építeni, mert azt valahogy fenn is kell tartani, ahhoz kalória kell. Oké, hogy te eszed a csirke-rizst, de az csak a mezőgazdaság megjelenése óta olyan, hogy könnyű hozzájutni kalóriához, ez az emberi faj létezése során nagyrészt nem így volt, a szervezeted nem ahhoz adaptálódott ÉVSZÁZADOK alatt, hogy minden nap rizst fogsz főzni. A másik meg ha még hozzá is jutsz sok kalóriához, inkább fogja zsírként elraktározni a szervezeted, mint izomként. Miért? Mert fontos az erőkifejtés, de az emberi faj alapvetően ÁLLÓKÉPESSÉG orientált faj (ez könnyen elismerhető ha megnézed, hogy mekkora erőt tud kifejteni egy medve hozzád képest EDZÉS NÉLKÜL, illetve, hogy az ő teste szőrösebb-e, mint a tiéd). Testzsírt tárolni ELŐNYÖS, ha fennállhat az a szcenárió, hogy 2 hónapon alig jutsz élelemhez, de extra izmot TÁROLNI értelmetlen. Az erőkifejtésre való, nem arra, hogy tárolgasd, már pedig a testépítés kb erről szól.
2022. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Bocs, ÉVSZÁZEZREDEK*


De gondolom a lényeg átment.

2022. dec. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
valaki írta ha atlétában van az ember általában kar méret alapján méri fel a tudatalatti hogy mennyire izmos e valaki,ez nem igaz.Alapból váll,csuklya,alkar és vádli ezek az optikai pontok.Sok ember a genetikailag széles válluakra is azt mondja hogy nagydarab hiába csont bőr
2022. dec. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!