Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A jó forma sokaknak nem...

A jó forma sokaknak nem igazán elérhető naturálban?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy sok ember nem csinálja túl ideálisan a dolgokat. De még ha ezt is számításba veszem, akkor is túl kevés olyan tipikus kigyúrt ember van a termekben. A termekben a fiúk/férfiak között leginkább 3 típust látok.

A: Zsíros ember, meg se mondanád róla, hogy gyúr.

B: Vékony figura annak ellenére, hogy azért nem tegnap óta gyúr.

C: Kicsit izmos és szálkás, tehát szolidan kigyúrt, de a naturál max fizikumtól azért nagyon távol van.


Olyan naturál szinten nagy izomtömege szálkásan irtó kevés embernek van így arányaiban, a legtöbb fiú/férfi a fenti 3 kategória egyike. Ezzel szemben ha mondjuk linkelnek egy naturál max fizikumot, akkor az még a C kategóriától is fényévekre van, pedig az a legjobb a 3 ból. Ha most valaki linkelne egy nagyon jó naturál formát, akkor az sokkal jobb lenne 100 ból 99 formánál. És nyilván nem arról van szó, hogyha mindenki jól csinálná a dolgokat, akkor mindenki olyan jól nézne ki, gyúrós szempontból persze, mert sok nőnek a naturál max túl izmos. Tehát logikus azt gondolni, hogy sokaknak az ilyen "naturál max" közeli forma is elérhetetlen, és sok gyúrással is csak szimplán kicsit izmos és szálkás formát építene fel? Feltéve ha jól étkezik és pihen.


Persze a másik dolog, hogy azért nem reális, hogy mindenki mindent tökéletesen csináljon, tehát vagy nem lesz eléggé izmos az ember, vagy csak ha baromi jól csinálja, ami sokszor azért nem realitás.



2022. dec. 25. 19:15
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Nem mindenkinek célja kigyúrt hegyomlásnak lennie, attól, hogy terembe jár.
2022. dec. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

"de a naturál max fizikumtól azért nagyon távol van."


Te pedig a valóságtól vagy nagyon távol.


A naturál maxot 10000000-ból 1 ember TALÁN eléri a testépítői karrierje során.

2022. dec. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Nem hegyomlásról van szó első, és a pasik nagyrésze azért erre hajt. Szóval azért ne gondolt, hogy egy igazán vékony srác azért nem lesz izmos, mert nem is akar az lenni. Vagy egy zsíros ember azért nem fogy le, mert nem is akar. A többi a kérdésben szerepel. Annyi kiegészítés a kérdéshez, hogy hosszú ideje egy teremből veszem a mintát, máshol több izmosabb emberre emlékszem, de a naturál max forma mindenhol nagyon ritka.
2022. dec. 25. 19:24
 4/22 A kérdező kommentje:

"A naturál maxot 10000000-ból 1 ember TALÁN eléri a testépítői karrierje során."


Olyan naturál max formáról írok, amit mondjuk ezen a fórumon linkelgetnek a kommentelők, hogy ez elérhető 5 év kemény edzéssel. Nem vagyok azért akkor olyan távol nem? Legalábbis abból merítek, amit itt látok főképp.

2022. dec. 25. 19:26
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

"naturál szinten nagy izomtömege szálkásan irtó kevés embernek van"

Kokszosan is. Miért hiszi mindenki azt, hogy csak naturálon elképesztő nehéz nagy izomtömeget fenntartani alacsony testzsírral? Szerintetek minden kokszos Mark Wahlberg?

Pontosan mi a kérdés? Erre a katyvaszra mit lehet válaszolni? A legtöbb embernek vagy az edzése, vagy a táplálkozása, vagy a regenerációja nincs rendben. Sajnos sokaknak konkrétan egyik sincs rendben. Amíg valaki nem edz és nem diétázik full fókusszal, full jó tudással hosszú éveket, addig miért lenne valakinek kimagasló fizikuma? Márpedig a gyúrósok 99 százaléka (legyen az naturál vagy kokszos) rohadtul nem tesz bele a kemény munkába hosszú éveket, pláne nem full fókusszal, pláne nem full jó tudással. És igen, akinek gyenge a genetikája, gyenge az anatómiája, rosszul tapadnak az izmai, előnytelenek az izületei, annak még a naturál maximuma se lesz kimagasló. Utóbbi embertípusnak egyébként cuccal sem lenne kimagasló fizikuma, pont azért, mert genetikai csőd, azon pedig a szteroidok sem segítenek. Kicsit túl sokat hisztek a gyógyszerekről.

2022. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek célja egy 8% testzsírszázalékos összeaszalódott csontváznak lenni.
2022. dec. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan naturál max formáról írok, amit mondjuk ezen a fórumon linkelgetnek a kommentelők, hogy ez elérhető 5 év kemény edzéssel."


Én aktív válaszolója vagyok ebben a kategóriában, és ami képeket én látok, hogy mit szeretnének elérni az emberek, az egytől egyig sem naturál forma, csak a sok kamu naturál fitness influenszer elhihető a laikusokkal, hogy mi érhető el és mi nem.


Naturál szinten nagy izomtömege szálkásan kevés embernek van, mert naturál szinten ez a két kombó csak úgy jöhet össze, ha jó a genetikád.


A gyúrósok 90%-a aki lejár a terembe annak vagy a regeneráció, vagy az edzés, vagy a táplálkozás nincs rendben. Rosszabb esetben annyira nem értenek hozzá, hogy egyik sem megfelelő.


Ahogy az 5#-is leírta: Addig ameddig körülbelül 10-15 évig nem edzel full fókuszba, nem figyelsz oda maximálisan a regenerációra és azon belül az alvásra, illetve nem figyelsz a táplálkozásra, addig SEMMI esélyed nincs még a naturál maxod közelében sem lenni.

Nem beszélve arról, hogy a legtöbb ember nem képes tanulni, nem képes képezni magát és le van maradva körülbelül 15 évvel tudásban.


Magamból kiindulva is, az első évemben az edzésem nem volt a legjobb. Hiába figyeltem oda a táplálkozásra, de edzésnél annyi hibát követtem el, hogy már itt sem értem el az optimális fejlődést. Fejlődni fejlődtem, de sokkal jobban is összehozhattam volna mindent.


Összességében szerintem egyáltalán nem meglepő, hogy kevés szálkás és nagy izomtömeggel rendelkező naturál van, mert nehéz elérni.


Akinek nincsenek versenyzői céljai, az soha nem is akarja megpróbálni ezt elérni. Rengeteg lemondással jár, maximális odafigyeléssel, amit egy átlag hobbigyúrós nem fog soha megpróbálni, mert nem éri meg.

2022. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen a többség az alapokkal sincs tisztában. Járok én is terembe, vannak akik évtizedek óta edzenek, annyit tudnak hogy melyik gyakorlat melyik izmot edzi és kész. Progresszió, rendes edzésterv, edzésprogramozás, étrend nincs. Isznak egy fehérje shake-et aztán várják hogy izmosak legyenek. Persze mellé van étvágy, esznek jóllakásig ezért alakult valami, de nem az a natúr csúcs forma. Lemennek edzeni, összeraknak néhány gyakorlatot a tricepsz napjukra amihez épp kedvük van aztán heló. Egyik kedvencem, amikor magyarázzák nekem, hogy hét (!) féle gyakorlatot csináljak tricepszre, mert valami kokszos azt mondta youtubon. Ok.
2022. dec. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 MadSeal ***** válasza:
100%

Igen, ahogy azt sokan írták, a legtöbb embernek nagy hiányosságaik vannak alap szinteken + a "jó forma" kialakulását a társadalomban nagyban befolyásolta a szteroid használat és az, hogy az internetnek hála rálátásunk van csúcsgenetikájú emberek formájára is + a netre fellőtt, beállított, bedurrant, jó fényekkel és szögekkel rendelkező, filteres képek.

Rengeteg ember alapból úgy néz ki, mintha egy fogasra tettek volna egy félig üres tejeszacskót. Ezeknek az embereknek ahhoz, hogy az említett C kategóriába essenek, aka "szolidan kigyúrtak" legyenek, nagyon sok munkát kell belefektetni. És általában pont ezek az emberek azok, akikből a legtöbb megtalálható a termekben, mivel ezek az emberek éreznek arra késztetést, hogy lemenjenek és változtassanak. Akik jó genetikájúak és mégis edzenek, általában valami barát vagy családtag által kerülnek le a terembe és végül beleszeretnek az edzésbe.

+ Ha trikóban van az ember, általában karméret alapján dönti el az agyunk, hogy ki milyen izmos. Viszont a kar nagyon sokat veszít a méretéből fogyás során. Tehát lehet, hogy egy 10-15% testzsírral rendelkező emberke jóval izmosabb, mint egy 20-25%al rendelkező társa, viszont trikóban az utóbbi fog izmosabbnak tűnni. + alapból lehet csak szimplán rossz a karja.

2022. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 NTBS ***** válasza:
De elérhető, csak sokan idő előtt feladják.
2022. dec. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!