Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A jó forma sokaknak nem...

A jó forma sokaknak nem igazán elérhető naturálban?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy sok ember nem csinálja túl ideálisan a dolgokat. De még ha ezt is számításba veszem, akkor is túl kevés olyan tipikus kigyúrt ember van a termekben. A termekben a fiúk/férfiak között leginkább 3 típust látok.

A: Zsíros ember, meg se mondanád róla, hogy gyúr.

B: Vékony figura annak ellenére, hogy azért nem tegnap óta gyúr.

C: Kicsit izmos és szálkás, tehát szolidan kigyúrt, de a naturál max fizikumtól azért nagyon távol van.


Olyan naturál szinten nagy izomtömege szálkásan irtó kevés embernek van így arányaiban, a legtöbb fiú/férfi a fenti 3 kategória egyike. Ezzel szemben ha mondjuk linkelnek egy naturál max fizikumot, akkor az még a C kategóriától is fényévekre van, pedig az a legjobb a 3 ból. Ha most valaki linkelne egy nagyon jó naturál formát, akkor az sokkal jobb lenne 100 ból 99 formánál. És nyilván nem arról van szó, hogyha mindenki jól csinálná a dolgokat, akkor mindenki olyan jól nézne ki, gyúrós szempontból persze, mert sok nőnek a naturál max túl izmos. Tehát logikus azt gondolni, hogy sokaknak az ilyen "naturál max" közeli forma is elérhetetlen, és sok gyúrással is csak szimplán kicsit izmos és szálkás formát építene fel? Feltéve ha jól étkezik és pihen.


Persze a másik dolog, hogy azért nem reális, hogy mindenki mindent tökéletesen csináljon, tehát vagy nem lesz eléggé izmos az ember, vagy csak ha baromi jól csinálja, ami sokszor azért nem realitás.



2022. dec. 25. 19:15
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
50%

"Szóval a kérdésem az arra irányul, hogy a legtöbb ember formája olyan semmilyen forma gyúrós szemmel nézve, sajna az enyém is, tehát sokat edzettem de nem jött fel sok izom, ilyen kicsit sportos vagyok, kicsit izmos is, de bőven nem olyan izmos."


Ahová járok edzeni, ott az emberek 95%-nak semmilyen formája nincs. Tudod mi a közös bennük? Hogy nem tudnak edzeni. 1 embernél nem láttam még azt, hogy RPE 8-9-ig menjen. Mindenki egytől egyig lazára veszi, megcsinálja a 4x12-t, mert ezt látta egy shopbuilderes cikkben és ennyi. Véletlen lenne, hogy pont azok néznek ki szarul, akik nem edzenek progresszíven és intenzíven? Nem hinném.


Az átlag hobbigyúrós sajnos nem képezi magát. A legtöbb embernek 0 fogalma van arról, hogy mi az a frekvencia, volumen és intenzitás. Márpedig, ha ezeket nem tudod, és nincs jól programozva az edzésed, akkor edzhetsz te 10 évig is, semmi látszata nem lesz.

Valamelyik nap az öltözőben téma volt, hogy az egyik tag 2 éve edz és nem látszik semmi rajta.(tényleg semmi, de annyira, hogy az utcáról összeszedek valakit csak találomra és neki is jobb fizikuma van, mint neki)

Nyilván fogalma sem volt mi az az intenzitás, RPE, RIR. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy amíg az emberek ennyire le vannak maradva elméletben, és ennyire tudatlanok edzés terén, addig nem kell csodálkozni azon, hogy kevés jó formát látni naturálban. Ennyi.


"Tehát van egy szerencsés réteg, akik mondjuk 5 év gyúrással kigyúrtak lesznek, mások meg csak szimplán sportosak de nem olyan izmosak?"


Ilyen nincs.


A legtöbb ember átlag genetikával rendelkezik. Mindenből kilehet hozni egy jó formát. Aki azt mondja, hogy Őt a genetikája húzza le, az csak kifogás, mert 5 év elegendő idő ahhoz, hogy még rossz genetikából is ki tudj hozni valamit.


Ha te 5 évig edzel konzisztensen, odafigyelsz a progresszióra, megvan a megfelelő kalóriamennyiség és fehérjebevitel, illetve alszol minden nap legalább 7 órát, akkor nem létezik, hogy 5 év alatt ne érnél el egy jó formát.

De amíg az emberek fejében az van, hogy napi 3x fehérje, csirke+rizs, anabolikus ablak, bcaa és hasonló okosságok, addig nincs miről beszélni.

2022. dec. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Ezt osztom, de hozzátenném, hogy a legtöbb ember nem csak azért nem edz keményen, mert arccal hátrafelé megy be a terembe, hanem azért is mert ahhoz kell egy beállítottság is, hogy tényleg intenzíven edz. Konkrétan minden ami túlmutat egy RIR3 munkasorozaton, az FÁJ. De ezt nem egyszer kell megcsinálni egy edzésen, hanem többször. És az edzés attól edzés, és nem "tornázgatás", hogy egy rendszerbe illeszkedik. Magyarul KRÓNIKUSAN olyan mechnaikai stressznek kell kitenni magad, ami fájdalmas, és igazából ez az, amit szerintem nem igazán lehet elérni motivációs videókkal meg ilyenekkel, ehhez kell azért egy kis kattantság, normális ember ilyet akkor csinálna, ha lenne rá külső motiváció, állna felette egy rabszolgatartó ostorral vagy ilyesmi. (Én legalábbis a magam nevében azt mondom, hogy én pszichés okokból tudtam konzisztens maradni az edzéssel és nem igazán jöttem még rá, hogy lenne-e valami előnyösebb alternatívája az önbántalmázásnak vagy a drogozásnak, mint az intenzív edzés.)
2022. dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!