Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lábedzést ki lehet váltani...

Lábedzést ki lehet váltani szobabiciklizéssel?

Figyelt kérdés
Mondhatni amatőr szinten vagyok, csak a sportosabb alkat a cél. Tulajdonképpen a lábam az egész jól néz ki, imádom is a lábedzéseket, de a derekam... Már nagyon régóta tropa a munkától, ezért már nincs kedvem erőltetni a nagy súlyos gyakorlatokat. Gyakran be is csípődik, fáj, nem rég voltam dokival vele. Régebben volt, hogy edzéseken bicikliztem és elég durván megérezte a combom, főleg akkor, ha nagy ellenállásra tettem, szóval erősen gondolkodom, hogy arra cserélném le a lábgyakorlatokat. Esetleg combhajlítót érdemes lenne még beszúrni mellé? Teljes testes edzésre állnék most rá, az elképzelés 15 perc bicikli, 1perc lazább, 1perc magas ellenállás lenne, utána combhajítózás gépen 3x szuper-szett.
2022. dec. 30. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

"elképzelés 15 perc bicikli, 1perc lazább, 1perc magas ellenállás lenne, utána combhajítózás gépen 3x szuper-szett"

Az láb több, igen nagy méretű, hosszú eredésű-tapadású izomcsoport össszessége. Egyetlen mozgásmintával hogyan akarod megedzeni az összes izomcsoportot? A kiemelt idézetből pedig egyértelműen látszik, hogy fogalmad nincs az edzéselmélet alapjairól sem, ezért teljesen felesleges itt belemenni progresszív túlterhelésbe, konzisztens erőnövelésbe, hipetrófiába, programozásba, amikor az óvodás lányom is többet tud a sportról. Maradjunk annyiban, hogy izomzat szempontjából nem lesz értékelhető lábad negyed óra biciklizgetéstől. Persze kinek mi az értékelhető.

2022. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%

"Lábedzést ki lehet váltani szobabiciklizéssel?"

röviden: nem.

"15 perc bicikli, 1perc lazább, 1perc magas ellenállás"

így főleg nem.

"utána combhajítózás gépen 3x szuper-szett"

LOL

2022. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem nem. Bár a sportos alkat nagyon tág fogalom. Ismerek embereket akik évtizedek óta versenyszerűen bicikliznek és testépítő szemmel értékelhetetlen a lábuk, sehogy nem néz ki. Persze van aki szerint "izmos". Ugyanakkor ha tényleg kinézetre mész nem kötelező guggolni. Én azért guggolok mert élvezem, szeretem csinálni. De ez a guggolástól neked megugrik a növekedési hormonod és kötelező csinálni már eléggé lejárt dolog szerintem. Lábtolózz, használj gépeket.

Persze sajnos a lábtolót is lehet úgy használni, hogy kényelmetlen legyen a gerincednek, itt van néhány tipp: [link]

2022. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2022. dec. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Úgy, mint a pálinkát az ásványvízzel.
2022. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

"15 perc bicikli, 1perc lazább, 1perc magas ellenállás"


1 perc magas ellenállás az mit jelent? Izmot építeni ellenállással lehet, ami esetben a súly lenne. Szobabiciklinél mi lenne az általad leírt ellenállás, amivel tudna fejlődni a combizom? Semmi.


"Régebben volt, hogy edzéseken bicikliztem és elég durván megérezte a combom"


Az izomérzet nem egyenlő az izomépítéssel, pontosan ezért, amit most Te leírtál.

Tegyük fel, 5kg kézisúlyzóval bicepszezel és csinálsz 100 ismétlést. Azt fogod érezni, hogy ég az izmod, de ez nem jelenti azt, hogy jobban is fog fejlődni.


Még 1 példa: Combfeszítő gépen nagyon lassú negatívokat csinálsz kisebb súllyal. Pl, 1 perces negatív szakasz, ami hülyének hangzik, de én már csináltam ilyet, pont amiatt, mert leakartam fárasztani a lábam. Fájt, égett, de izomépítést tekintve 0 haszna volt.


Ugyanez van a biciklinél is. Nincs olyan ellenállás, ami arra késztetné az izmot, hogy fejlődjön.


Nem tudom milyen gyakorlatokat csinálsz lábra, de, ha intenzív az edzésed, akkor 1 lábtoló és 1 combfeszítő elég a combra. (abban az esetben, ha 2x edzed meg 1 héten minimum, de ahogy olvasom, te 3x szeretnéd, mivel teljes test lesz a felosztásod)


3 teljes test, abból 1 guggolás, 1 lábtoló, 1 combfeszítő. A combfeszítő gép nem terheli a gerincet, szóval ott nem kellene gondnak lenni.

A guggolás és lábtoló igen. Én a helyedben azt csinálnám, hogy 2 lábtoló és 1 combfeszítő lenne. A guggolást azért hagynám ki, mert az vertikálisan terheli a gerincedet és jelen esetedben ez nem kellene úgy, hogy fáj a gerinced.


Lábtolóval is ugyanazt tudod elérni, mint guggolással. A tested nem tudja milyen gyakorlatokat csinálsz, csak a terhelést érzi, szóval olyan, hogy kötelező gyakorlatok nincsenek.

2022. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 NTBS ***** válasza:
Nem.
2022. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Hellmano ***** válasza:
0%
Szerintem az nem fog menni egyik napról a másikra sima szoba bicajjal. Én bicajozok jó 40 éve... én lábra soha nem edzettem csak a bicaj, meg persze mellette régen foci, majd kosárlabda, de olyan a vádlim, mint másnak a combja a combom meg, mint másnak a dereka kb.
2022. dec. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

"olyan a vádlim, mint másnak a combja a combom meg, mint másnak a dereka"

Valószínű. Én 15 éve foglalkozom erőemeléssel, aktívan versenyzek is, 200 kiló fölötti súlyokkal guggolok és deadliftelek, ergo nagyon korrekt lábaim vannak, de azért nincsenek olyan combjaim, mint a derekam. Gondolom, hogy neked pusztán bicajozástól és focizástól 40 pluszosan milyen Ronnie Coleman combjaid vannak. Maximum ha dagadt és zsíros vagy, de ha te az életedben nem edzettél lábra, akkor az izomtömegtől egészen biztosan nincs derék vastagságú combod.

2022. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem
2022. dec. 31. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!