Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Erőltessem a váltott fogású...

Erőltessem a váltott fogású felhúzást?

Figyelt kérdés

1 éve sérvet kaptam felhúzás közben. Azóta ugyanúgy tudok felhúzni minden fájdalom nélkül, de csak madárfogással, vagy hookgrippel. A gurtni nem játszik, mert versenyezni szeretnék. Viszont a madárfogás nyilvánvalóen gyenge egy bizonyos súly felett, a hookgripet meg egyszerűen nemtudom megszokni. 4 hónapja próbálgatom, és brutálisan fáj, semmit nem enyhült a fájdalom. 160kg a maxom vele, afölött letépi az ujjamat.


Emiatt gondoltam, hogy visszamennék a váltott fogásra. Viszont ha úgy húzok, mindig fáj utána a hátam. Nagyon kicsavar úgy a mozdulat, és az egyik oldal mindig nagyobb terhelést kap. Ezt hogyan tudnám ellensúlyozni? Van valami bevált praktika ezellen?



2023. jan. 15. 00:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezek azok az esetek, amikor lehet, hogy tényleg el kell engedni a komolyabb célokat felhúzásban, pláne versenyzői szinten. Jobban járnál, ha egy gyógytornászt keresnél fel. Én ismerek egy szakembert, aki kifejezetten sérült erőemelőkkel foglalkozik. Ha nem számít hirdetésnek, akkor be is linkelem az instáját. Ő talán tudna ebben konkrét segítséget nyújtani:

[link]

A double overhand fogással egyébként tényleg esélytelen kihozni magadból a potenciált, úgyhogy én mindenképpen megtanulnám a hook grip helyes kivitelezését, de esetedbne tényleg kéne egy szakemberrel konzultálni erről.

2023. jan. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szoktad váltani melyik karral tartod fordítva?Próbáld meg másik másik karral,esetleg cserélgesd szettenként vagy edzésenként.Ha ugyanazzal a karral csinálod kialakulhat külöbség az egyik oldal mobilitása és ereje között ami hosszútávon nem túl jó.

Bár sérv esetében szakember véleménye hitelesebb ugye

2023. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!