Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha én kizárólag hobbiszinten...

Ha én kizárólag hobbiszinten edzenék heti 3 napot a konditerembe az ér valamit?

Figyelt kérdés
Ha nem akarnék fizikumot elérni + nem amiatt csinálom, hogy jól nézzek ki. Hobbiból unalomból + ha a kajára se figyelnék. Attól még lehet egészséges ez a sport? Vagy teljesen felesleges?
2023. jan. 22. 11:08
A kérdező szavazást indított:
Teljesen felesleges így. Nem leszel egészségesebb
Így is van értelme az edzésnek .
20 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Összefoglalva a konditermi súlyzós edzés akkor "egészséges", ha alapos bemelegítéssel, megfelelő mobilitással, szabályos technikai végrehajtással végzed a munkát. Ha ebben a munkában te hétről hétre, hónapról hónapra, ciklus ciklusra képes vagy fejleszteni vagy progressziót felmutatni, ezáltal fejleszteni az erőszinted és az izomzatod, akkor ez a sporttevékenység hozzátesz az egészségedhez (nem is keveset). Na most ha te heti háromszor lemész 15-20 ezer forintos bérletárak mellett a terembe nulla progresszióval, nulla célkitűzéssel, edzésprogram nélkül, étrend nélkül, tudás nélkül gépeket rángatni és kézisúlyzókat lóbálni, az szerinted mit fog hozzáadni az egészségedhez (elvenni hamarabb fog)? Plusz ezt a céltalan maszatolást szerinted hosszútávon meddig fogod csinálni? Hány hétig/hónapog fogsz így lejárni? Ennek így mi értelme van?

Unaloműzés céljából miért nem választasz akkor más hobbit? A sport (pláne a súlyzós edzés) pont nem unaloműzésre való, ugyanis ha nem ölsz bele elég időt, energiát, pénzt, akkor sosem térül meg. Ha sportolási céljaid vannak, akkor meg miért nem keresel olyan sportágat, amihez kedved is van, és motiváltan tudnád csinálni? Kötelező konditerembe járnod? Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy nem akarsz se labdával játszani, se gólt rúgni, csak unaloműzés céljából eljárnál focizni. Miért? Miért ne fordítanál heti háromszor X órát olyan dologra, ami meg is térülne?

2023. jan. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Én is heti 3x edzek. A kajára abból a szempontból nem tudsz nem figyelni, hogy a súlyzós edzés meg fogja növelni az étvágyadat, tehát többet fogsz enni, a kalóriabeviteled nőni fog, ha full kezdő vagy valami látszani fog rajtad. Amúgy meg legalább mozogsz, tehát valami értelme van.
2023. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

"legalább mozogsz, tehát valami értelme van"

Ez a legrosszabb duma, amit egy tudáshiányos kezdőnek mondhatsz. Nem, ha tudás nélkül, céltalanul, elégtelen bemelegítéssel, nulla hajlékonysággal, nulla mobilitással, nulla felkészültséggel, szar technikával, program vagy terv hiányában leszabadulsz a konditerembe, akkor csak negatív eredménye lesz a "mozgásodnak". Nem, nem minden mozgás jobb, mint a mozgás hiánya. Csak a minőségi mozgás jobb, mint a mozgás hiánya. Ez nagyon fontos különbség, ugyanis pont emiatt képesek tudatlan gyúrósok akár egy-két év alatt is olyan izületi bántalmakat, mozgásszervi problémákat és egyéb sérüléseket összeszedni, amikkel utána egy életen át meggyűlik a bajuk.

2023. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nyilván a feladatok pontos, szabályos elvégzését meglehet tanulni attól függetlenül, hogy az ember "hobbiként" tekint rá. Igazából pontosan arra gondoltam, hogy nem követném ezeket a nagyon egészséges fehérje dús ételeket. Nem rizsen, csirkén élnék (egyébként szeretem. De nem tudnék mindennap azt enni) Alapból eléggé vékony vagyok. Kb semmi zsír nincs rajtam + izomból is nagyon kevés. Nyilván én is örülnék ha egy kicsit megtudnék változni és tudnék magamra szedni egy kis izmot. Viszont pár ember nagyon szigorú étrendet követ és én elég nehezen venném rá erre magamat. Szeretek nassolni édességeket + a gyorséttermi kaját is szeretem. A napi 3000kcal kb megvan. Oké, hogy hulladék kajából, de megvan. És így se jön rám 1dkg zsír se. Szóval ebből alapján gondolom, hogyha csirke + rizsen élnék se jönne rám semmi. Én meg ilyen napi 4000kcal-t megenni se tudnék mert rosszul lennék. Én régebben jártam kondizni csak mindig feladtam. Mert rájöttem, hogy rendes étrend mellett nem nagyon fogok sose megváltozni külsőleg.


De az utóbbi időbe elkezdett hiányozni maga az edzés hangulata. És ezért gondoltam.

2023. jan. 22. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Meddő kérdés. Ha eddig is minden alkalommal feladtad, ezután is fel fogod, pláne cél nélkül.
2023. jan. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi báttya, de nem. Ha eddig is mindig faladtad, ezután is fel fogod, úgy meg pláne, hogy tök céltalanul edzel, nem akarsz se jól kinézni, sem erőszintben fejlődni. Kidobott pénz lesz csak a kondi bérlet, mást is tudsz csinálni unaloműzés céljából, amihez valóban van kedved.
2023. jan. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha nem figyelsz a kajára, nem figyelsz oda különösebben semmire, és csak hobbiból lejársz edzeni heti 3 szor, és még ráadásul kis súlyokkal is edzel, még akkor is lesz rajtad fejlődés. Fogsz izmosodni, viszont mivel nem veszed elég komolyan, ezért abbafogod hagyni hamar. Ehhez a sporthoz nagyon nagy kitartás kell, elszántság, energia, célok, és komolyan kell venni. Te ha már az elején így állsz hozzá, hogy nem érdekel a kaja, nem érdekel a fizikum, stb stb, akkor nagyon hamar bele fogsz bukni.

Persze lehet hogy 2 hét edzés után úgy megtetszik az egész, mert látsz magadon egy kis pozitív változást, hogy aztán teljesen átváltozol edzés fanatikussá, és elkezdesz olvasgatni a témáról, elkezdesz kajára figyelni, és a végén lesz belőled valami. De erre látok kisebb esélyt. Valószínűleg feladod, és a második havi bérletet már nem veszed meg.

2023. jan. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!