Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mikor ajánlott elkezdeni övet...

Mikor ajánlott elkezdeni övet használni felhúzásnál / guggolásnál?

Figyelt kérdés
Elég sok értelmetlen öv használatot látok magam körül a teremben, amikor ránézésre könnyű súlynál is felveszik. Még elég kezdő vagyok, de szeretnék egy erős törzset építeni, szóval nem akarnék feleslegesen övet használni, de jó lenne tudni, hogy hol van az a pont ahol már érdemes lenne. Valami tippet tudtok adni hozzá? Pl. 1 ismétléses maximum környékén már érdemes lenne?
2023. jan. 25. 12:10
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja, kiegészítés. Azért ezt az 1 ismétlést írtam példának, mert még bőven testömeg 1x-2x-ese között van nekem a max. Baromi nagy súlyoknál, amik még nincsenek közelében a maxnak szintén látnám értelmét, de nem tűnik relevánsnak számomra az az eset.
2023. jan. 25. 12:12
 2/2 anonim ***** válasza:
Az öv arra való, hogy segítsen a törzsfeszesség fenntartásában és a helyes légzéstechnikában. Ennél többet nem lehet várni az övhasználattól. Na most csigás letolás közben, és 5 kilós oldalemelés közben valóban nincs ennek túl nagy relevanciája. Összetett gyakorlatoknál már abszolút lehet relevanciája. Hogy ki mekkora intenzitású sorozatnál veszi fel az övet, az egyéni preferencia.
2023. jan. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!