Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lány vagyok 16 és szeretnék...

Lány vagyok 16 és szeretnék elkezdeni komolyabban edzeni mert semmi alakom, vagyis vékony vagyok, de alakom az nincsen SEHOL! es hat tobben ajánlották már a fehérjeporokat csak nem tudom melyiket ?! Heti 3-4× edzenék főleg hasra, lábra +ugye🍑

Figyelt kérdés
Szov help
2022. máj. 31. 20:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja meg hogy milyen gyakran és mennyit ???
2022. máj. 31. 20:34
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Fehérjeporokat felejtsd el, amíg fogalmad nincs az edzésről, a táplálkozásról és a regenerációról. Köszi!

Nincs ilyen, hogy főleg hasra, lábra, meg fenékre edzel. Minden izomcsoportra egyforma odafigyeléssel kell edzeni. Egyébként meg kell neked egy egyénre szabott, progresszív súlyzós edzésterv (ami számtalan dologtól függ, például az időbeosztásodtól), és egy célnak megfelelő étrend. Ezt egy személyi edző fogja tudni neked összeállítani.

Ami viszont fontos, hogy tanulj, mélyedj el témában, olvass, szerezz információkat, képezd magad, ugyanis tudás nélkül maximum rövidtávon lesz valami eredményed, hosszútávon viszont semmi. Ajánlom számodra ezt a YouTube csatornát, amit egy szakmailag teljesen korrekt lány csinál. Ajánlhatnék neked tanulmányokat és kutatási anyagokat is, de 16 évesen ezeket úgyse fogod elolvasni.

https://www.youtube.com/c/annadubi/videos

2022. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
38%

NE szedj kokszokat!


Elsőre menj sportorvoshoz, hogy sportolhatsz-e, és miket!

Másodsorban olyan sportot keres, ami hat az alakodra, és hasznos is! Pl.: küzdősport, úszás, falmászás, rúdtánc (NEM VICC!), ...

2022. máj. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
13%

huba ze xD te aztán nem ismered a gyakori kérdés feltevésnél a leírás opciót. Mint mikor valaki e-mailben a tárgyba írja az egész üzenetét.

A másik: 16 éves l ány, ezzel kezdeni. Már kb trollkérdésnek tűnik, mert ezzel tudhatod, hogy azonnal fog válaszolni jópár ember, megnyerted a kérdést.


3-as: kokszokat? xDDD a fehérjepor mióta kox? Akkor a csirke mi? Egy élő kokszmasina?


Az alak izomból tevődik ki, ezt jól látja a kérdező kedves 3as, így a legjobban alakra ható sport továbbra is a testépítés, vagyis izomépítés és zsírtól való megszabadulás, amely lányok esetében nem jelent olyan drasztikusat, kedves kérdező, mert rátok azért kell zsír is, több!


2-es: ... jókat írsz, de miért ne lehetne főleg valamire edzeni? Én is az elején főleg mell bicepszet hoztam fel, 1-2 év múlva arányos voltam, bár sosem voltam aránytalan, mert mindenre edzettem, a lábam le van maradva, azt meghagyom a csjaoknak, nem az lóg ki a merciből, viszont miért ne seggezhetne meg lábazhatna főleg? Az én nőm is azt csinálja és jó lett a segge tőle, nem bicepszet kell növesztenie meg 40es kart, az jólvan nálam.


Én anno, sőt mai napig nagyon sokat olvasok, nézek videókat, könyveket is akár olvasok a témákban, étkezéssel kapcs is, és 16 éves korom óta edzek komolyabban, étrenddel, 26 leszek idén, magamnak találtam ki kb az egészet, illetve maximum ketten haverommal, meg volt 1x h igénybe vettünk egy személyiedző ismerőst 1 db edzésterv írásra, de az igazság az, hogy elegendő olvasás és videók után magadnak is meg tudod csinálni az életed. A személyi edző annyival fog többet tudni nálam, hogy melyik izom vesz még részt egy egy gyakorlatban és mi a latin neve, meg 1-2 ilyen apró összefüggést, ami senkit nem érdekel, persze az jó, hogy ők tudják, tudják is.

Elmehetsz személyiedzőhöz, véleméynem szerint pénzkidobás 16 évesn, nulla alakkal, talán 1 év edzés után már megérné, hogy segítsen fejlődni tovább.


Jól teszed, hogy azokra edzel főleg, csak az nem mindegy, hogy mennyit, milyet, hogyan, és hogy mit zabálsz. Ha vézna vagy egyél brutális adag fehérjéket és szénhidrátokat, és hízni fogsz, ennyi a kulcs, ha szálkásodni akarsz, akkor meg szénhidrátot csökkenteni kell , ennyi.


Ha még érdekel valami írj privátban, mert itt úgyis ezután le fognak engem hurrogni, hogy mást merek tudni szerintem.

2022. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, úgy lesz!
2022. máj. 31. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez a + gyümölcsre,vagy mi?
2022. jún. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!