Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan fogok így fejlődni?

Hogyan fogok így fejlődni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

1 hónapja kezdtem itthon az edzést szabad súlyokkal 0 erőnléttel és izomzattal. Pl. rászorítottam a fenekemre és éreztem hogy nem is igazán van mire rászorítani, na meg puha volt ígyis úgyis. Az 1 hónap alatt nagyon jól fejlődtem, van gyakorlat amiben megdupláztam a kezdő súlyt. 10 kg tárcsáról 20 kg. A fenekemen már van mire rászorítani és kemény is. A combjaim is kemények, feszesek. Súlyban csak 1 kg jött fel, de látványban es érzésben a különbség nagy. Nagyon örülök mert nem számítottam ilyen gyors változásra és most nagyon motivált vagyok! De itt kezdődnek a problémák....Az itthon lévő súlyokból már csak 6 kg van amit még felrakhatok pluszban és akartam venni többet, de közben a férjem kedvet kapott az edzéshez és ő multifunkcionális gépet akar venni. A kettő együtt,súlyok és gép is már sok most pénzben és ő hajthatatlan. Én már elkezdtem valamit ami hozott fejlődést, de félek, hogy a gépen nem fogok így fejlődni. Nem azért, nem túl sok mindent csinálok (guggolás, bolgár guggolás, csípőemelés) de ezeket ki tudom váltani teljesen géppel?

A másik probléma, ami ennél is rosszabb...hogy nem sokkal az edzés elkezdése előtt lesérült a könyököm ami még jó darabig nem fog teljesen helyrejönni és így nem tudok felsőtestre edzeni mert mindenhez kell könyök. Eléggé idegesítő, hogy nagyon le fog maradni az alsótestemhez képest és már most érzem, hogy nehéz felemelni a súlyokat, lehet nem is fogom elbírni majd azt ami a lábamhoz kellene...mit tudok ezzel tenni ami segítene kicsit arányosan fejlődni addig amíg helyre nem jön?


2023. márc. 2. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha van rá lehetőséged keress fel egy személyi edzőt, legalább egy konzultáció erejéig. A hibák, amiket esetleg most nem veszel észre, komoly problémát okozhatnak később (egészségügyi).
2023. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szabad suly sokkal jobb, sztem maradj annal. Fura h pont egy ferfi akar gepezgetni.. Serules az megesik, foleg ha annyira nem is ertesz hozza. Lehet nem artana par hetig edzovel csinalni
2023. márc. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen jó lenne edző, de az is pénz és annyi minden van most. Lehet rosszkor kezdtem neki az egésznek de én gondoltam ezek a súlyok biztos hónapokig elegek lesznek,lassú folyamat, gyenge vagyok stb.

De a sérülés egyébként nem az edzéstől van. Még előtte lett, de arról meg azt gondoltam, hogy áhh pár hét és elmúlik, elkezdem én az edzegetést. Na de most már nem akarok lefékezni, olyan jó! 😅

2023. márc. 2. 13:13
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Nos az jó ha van akaratod,de viszont ez az otthoni edzegetés kevés lesz ahhoz hogy érdemi fejlődést érj el. Ahhoz konditerem kell. Na meg egy jól megtervezett edzés és étrend. (Itt nem a sanyargató rizs-csirke étrendre gondolok)


Ahogy az első mondja jó lenne egy Személyi Edző pár alkalomra esetleg amelyik nem olyan drága.


A multifunkcionális gépek nem rosszak valóban, amik komolyabbak,de egy idő után ez is kevés lesz.

2023. márc. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!