Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Aki folyamatosan edz, évek...

Aki folyamatosan edz, évek óta, annak hogy lehet állandóan izomláza?

Figyelt kérdés

2023. márc. 2. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Úgy, hogy valamit nagyon szarul csinál.
2023. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az izomlázat nem a felhalomozódó tejsav okozza, aminek a lebontását egyébként a rendszeres edzés nagyban javítja. (Illetve igen, rövid távon okoz izomlázat, de a szervezet, főleg egy sportoló szervezete hamar lebontja.)


Az izomláz oka az edzés hatására az izmokban bekövetkező mikrosérülések, valamint a felhalmozódó kémiai anyagok, a "szabad gyökök". Ezek lassabban gyógyulnak, lassabban ürülnek ki, ezért akár 2-3 napig is érzed a jelenlétüket.


Ezek viszont rendszeresen sportolóknál is előkerülnek, az más kérdés, hogy nekik nagyobb terhelés szükséges a mikroszakadásokhoz, vagy a szabad gyökök felhalmozódásához, mint egy edzetlennek. Ergo, nekik is lehet izomlázuk, csak sokkal nagyobb terhelés hatására.

2023. márc. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy én hobbi sportoló vagyok, szeretem csinálni, és csak az öröm érzése miatt teszem, nem készülök versenyekre stb. Az illető, akiről a kérdést feltettem, profi sportolónak vallja magát, és ez a munkája. Nekem sosem szokott izomlázam lenni, pedig engem is hajtanak, ő meg állandóan említi, hogy micsoda őrült izomláza van.
2023. márc. 2. 16:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ő jobban hajtja magát
2023. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nekem minden keményebb edzés után van, onnan tudom, hogy jól csináltam (meg azt, hogy nem nyújtottam le xd).
2023. márc. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
36%

igaza van az 1-esnek hiába pontoztátok le.

valamit tényleg rosszul csinálhat.

keveset alszik, vagy túl sokat edz, vagy állandóan mást csinál és nincs egy fix gyakorlatszelekciója.

2023. márc. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Akkor csinálja jól, ha látszik rajta az edzés. Tökmindegy, hogy van-e izomláza vagy sem, meg az is, hogy milyen gyakorlatokat csinál, ha szép izmos, akkor jól edz, ha nem, akkor meg nem (vagy szar az étrendje).
2023. márc. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Állítólag minden nap edz. Nincs pihenőnap. Mindig ugyanazokat a gyakorlatokat csinálja. a felsőtestén látszik az edzés, hatalmas vállak, kidolgozott karok, viszont alul semmi, se lába, se feneke. a lába olyan mint két piszkafa, a feneke pedig teljesen lapos. Nagyon aránytalan a teste.
2023. márc. 2. 17:09
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 akkor teljesen jól edz, csak a lábnapot hagyja ki :D Pihenőnapokat is tarthatna nyugodtan, de ő dolga.
2023. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 NTBS ***** válasza:
100%
Túl sokat edz.
2023. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!