Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan legyek szálkásabb, ha...

Hogyan legyek szálkásabb, ha nem akarok izmot veszteni?

Figyelt kérdés

Nehany eve edzem naturalban. 178 cm vagyok es 73 kg. A testzsirom igy látszatra kb. 14-15%.


Eddig kb. Vilag eletemben tomegeltem, mivel nehezen hizo tipus vagyok. Viszont ugy erzem szedtem fel annyi izmot hogy nyarra szeretnek nagyon picit szalkasabb lenni. Nem durvan, csak hogy kicsit eresebb legyen a karom, hasam stb. Max minusz 2-3 kg. Viszont a nehezen felszedett izmot nem szetetnem elvesziteni.


Valami hasznos tipp esetleg?

Eleg, ha tartom a feherjet es csokkentem a szenhidratot? Erdemes esetleg vizhajto teat inni? Vagy zsiregetot szedni?


2023. márc. 9. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

"Hogyan legyek szálkásabb, ha nem akarok izmot veszteni?"

Sehogy. Ez szteroiddal is biológiai lehetetlenség, nem hogy naturálon, pláne hobbi szinten. A 178 centidhez tartozó 73 kilót amúgy se tudom, hogy hova akarod leszálkásítani, ez konkrét egy közepes BMI.

"Eleg, ha tartom a feherjet es csokkentem a szenhidratot?"

A szénhidrátnak ehhez semmi köze, a kalóriákon múlik a szálkásítás. Mennyi a napi kalóriabeviteled jelenleg? Egyébként a versenyzők szálkásítási időszakban emelt fehérjebevitellel dolgoznak, illetve próbálják megtartani az edzésprogramban a nagy súlyokat és a magas intenzitást, ugyanis leginkább ennek van "izommegtartó" szerepe.

"Erdemes esetleg vizhajto teat inni? Vagy zsiregetot szedni?"

Nem érdemes vízhajtó teát inni, ugyanis a vízhajtásnak semmi köze a szálkásításhoz. A vízhajtásnak és egy koxos versenyzőnek a színpad előtti utolsó felkészülési napokban van jelentősége, de ők nem éppen kamu teákkal végzik ezt. Ha pedig azt hiszed, hogy létezik valamilyen bioteches zsírégető, ami ténylegesen zsírt is éget, nem csak a pénzedet, akkor van egy olyan érzésem, hogy a kalóriaszámolásról nem sokat tudsz.

2023. márc. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kötekedésből, de szerintem is korai lenne. Hasonló vagyok mint te, csak nehezebb és még nincs itt az ideje szerintem. Amúgy 14-15% az viszonylag alacsony, elég eresnek kéne lenned már így is, hasad is kockás gondolom eléggé. De igen amúgy sok fehérje, edzés és csak kis kalóriaminusz.

De ha tippelni kéne a szálkásítással elpazarolsz 2-3 edzésciklust, összeesel, elgyengülsz és kb ennyi lesz. De ne legyen igazam.

2023. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt. De igen, azert van fogalmam a kaloria szamitasrol. :D


Igazabol azert is irtam ki a kerdest, mert ahogy irtam, tok hulye vagyok a dietahoz, meg soha sem csinaltam. Es nem akarok elfogyni.


Bar kiloban nem vagyok sok, nem is az a cel, hogy nagyon nagy legyek. 75-80 kg-mal mar boven elegedett lennek. A formam masok visszajelzesei alapjan nem rossz.


Es csak gondolkodom, hogy nyarra kicsit szalkasitani kellene.

2023. márc. 9. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Cucc nelkul sehogy. Annyit tudsz h eleg feherjet viszel be es eleget pihensz. De sztem pakolj meg fel izmot mert a sulyodbol itelve nemsok fog maradni igy
2023. márc. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

túl van azért ez lihegve

ha nem vagy brutál nagy deficitben, és elég fehérjét is viszel be, +az edzéseken próbálod tartani a nagy súlyokat, nem fog leépülni szignifikáns mennyiségű izom.

pár10-100grammot vesztesz kb, de az izommemória jelensége miatt ez gyorsan vissza is jön amint befejezed a diétát.

ezzel együtt én is azt mondom hogy felesleges még szálkásítanod.

2023. márc. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én eleve tök ugyanezekkel a paraméterekkel rendelkezdtem, mint most te, mikor elkezdtem gyúrni és tömegelni. Ha visszaemlékszem az akkori önmagamra, ha én arra még szálkásítok, akkor kb. az M-es póló lobogott volna rajtam. Gondolom nem vagy profi. Pláne ha nehezen hízó típus vagy, én nem veszíteném el nehezen megszerzett izom egy részét sem, 2-3 kiló minuszért cserébe.

Szóval szerintem is korai még szálkásítanod.

2023. márc. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg ne akarj 73 kg-mal szálkásítani, én kb. középiskola 10.-ben voltam annyi, mikor elkezdtem brazil jiu jitsu mellett kondizni kiegészítés gyanánt.
2023. márc. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ehhez a magassághoz a 73 kg nagyon kevés
2023. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!