Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem érzek "semmit"...

Miért nem érzek "semmit" alacsonyabb ismétlésű edzés után?

Figyelt kérdés
Eddig saját testsúlyos edzést végeztem, úgy mindenből 15-25 ismétléssel, aztán szépen éreztem is utána a bedurranást, aztán most elkezdtem a 6-8 ismétléses súlyzós edzést, és mintha nem is edzettem volna, pedig megvolt a bukás és nyílván az izomérzet is.
2023. márc. 30. 16:35
 1/1 anonim ***** válasza:
80%
Nem sokat számít az, hogy mit érzel, és mit nem. Én is bele tudok nyomni fekve a 130 kilóba úgy 5x5 ismétlést, hogy se a mellem, se a tricepszem, se a vállam, mégis fejlődök. Nem az érzeten múlik az izomépítés, hanem a progresszión, és az ahhoz tartozó intenzitáson/volumenen. Az nyilván gyanús, ha már hónapok óta végzed a súlyzós edzést, és még egyszer sem voltál bedurranva. Azért az biztos jelez valami gebaszt, de most kezdted, ha jól értem, az első hetekben pedig mindig vannak furcsaságok. Azt meg hagyjuk, hogy megvolt a bukás. Kezdőként valójában csak azt hiszed, hogy el tudsz menni bukásig, de valójában nem tudsz. Amit te RPE10-nek érzel, az valójában RPE6, majd meg fogod látni és tapasztalni később.
2023. márc. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!