Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Deadlift mellé még milyen...

Deadlift mellé még milyen gyakorlatokat érdemes betenni háthoz?

Figyelt kérdés
Fél éve kezdtem a kondit és 1 hónapja óvatosan a deadliftet. Tudom nem hát, de ahhoz raktam. Mit tegyek be mellé még hátra?

2023. ápr. 13. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írod, hogy a deadlift nem hátgyakorlat. Akkor mi az, hogy mit tegyél be mellé hátra? Mindent, ami hát! Evezés, fűrészelés, csigás lehúzás, húzódzkodás, egyebek. Fél éve edzel, és nincs egy normális gyakorlatszelekciód?
2023. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Eddig hátra csináltam széles és szűk lehúzást csigán. Mellé csigás evezés szűken. Illetve a csukját is edzettem. Elkezdtem a deadliftet és nem tudtam mely gyakorlatot érdemes kihagyni ezek közül (amit eleve edz a deadlift). Ezek szerint semmit. Köszönöm szépen
2023. ápr. 13. 18:22
 3/7 anonim ***** válasza:
39%
Ba. meg, a deadlift nem hátgyakorlat, kismilliószor le lett írva, miért nincs agyatok?🤦‍♀️🤦‍♀️
2023. ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A deadlift megedzi a deréki izmokat, a gerencmerevítőt, és valamilyen mértékben a trapéz néhány rostját, de hát tekintetében ennyi. A deadlift egy alsótest fókuszú gyakorlat.
2023. ápr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A deadlift NEM hát gyakorlat. De ezt te is tudod, mert le is írtad, mégis megkérdezed, hogy milyen hátgyakorlatot csinálj még-e mellé. Most akkor tudod, hogy nem hát gyakorlat, vagy sem? :D


A deadlift leginkább a farizmot, gerincmerevítőt és combhajlítódat fogja edzeni.

2023. ápr. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Így van. Tisztában vagyok vele (most már), hogy nem hát gyakorlat. A gerincmerevítő és derékizmokat tudtam. Mivel sajnos egy komplett hát edzés után már alig marad energiám a bicepszre így nem akartam olyan gyakorlatot végezni pluszba ami esetleg deadlift során stimulálva van. Köszönöm a segítséget mindenkitől
2023. ápr. 13. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A felhúzás egy komplex minden gyakorlat.Ezért azt ajánlom hogy óvatosan vele!!

Persze ha célod az izomtömeg es nem pedig a sok ember körülötted ahogy 170 kilókat rángatsz fel.

Inkább hatgyakorlattá válik ha tőkéről és széles fogással húzod.

Viszont nem változik lényegében az izmok amortizációja .csak annyiban hogy a lábadat jobban kíméli.Ezt regeneració szempontjából érdemes figyelembe venned mielőtt még teletüzdeled az edzéseidet egyéb hátgyakorlatokkal is.

2023. ápr. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!