Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jól csinálom a tömegnövelést,...

Jól csinálom a tömegnövelést, vagy mit módosítsak rajta?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, 188 cm, tipikus nyakigláb, vékony csávó. 75 kg vagyok, a karjaim vékonyak, de a hasamon van egy kis minimális felesleg. 2 hónapja járok kondiba, heti 5-6 alkalommal. Nem igazán tudom eldönteni, hogy mennyi pihenőidőt adjak az izmoknak regenerálódásra, de én ugyanazt az izomcsoportot 3 naponta szoktam megedzeni, nem vadállat módon de általában 4-5 gyakorlatot 12-es ismétlésekkel. Napi 2 alkalommal szedek tömegnövelő fehérjét és kreatint. Az érzem magamon, hogy sokat erősödtem, egyre nagyobb súlyukat bírok el és egyre többet bírok, és a kinézetemen is kezd már kicsit látszani az edzés, de amúgy mennyi idő elteltével lehet elérni egy olyan szintet ami után már első ránézésre megmondja egy régebbi ismerősöd, hogy basszus te nőttél?

A másik, hogy nagyon szeretnék kockahasat is, és edzek is rendszeresen hasra, viszont miután tömegelek, elég sokat kell ennem, és úgy érzem, csak pakolom magamba a kaját, és így esély sincs a kockákra. Reggelire (reggel 7-kor) általában 4-5 tojás + zöldség, délelőtt (11 fele) egy kis zab, ebédre (13 órakor) 400g csirke + 250g rizs / bulgur + zöldség, vacsira (18-19 órakor) csirke / tojás / saláta / hal… Nem iszom semmi üdítőt, nem eszem semmi édességet, nem eszem gyorskaját… De valahogy mégis bizonytalan vagyok, pénzem már nincs privát edzőt megfizetni, így is kimaxolom anyagilag a történetet. Aludni úgy nagyjából 6-7 órát alszom átlagban. A keratinnak hála napi 4-5 liter víz sima. WC-re járogatok egész nap.

Mit tudtok javasolni, mit csináljak másképp / jobban? Ahhoz, hogy lehessen kockahasam, ugyanakkor tudjak tömegelni rendesen, és elkezdjen rendesen nőni a vállam, a karjaim, a mellem, hátam, stb…? Esetleg túl kevés regenerálási időt hagyok az izmoknak azzal a 2 nap pihenővel?

Köszönöm előre is!


2023. máj. 10. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Ez a regény hemzseg az alaptala broscience butaságoktól, és az egyedüli lényeges tényezőről egy szó sem esik benne: mennyi a napi kalóriabeviteled? Ha nem vagy kalóriatöbbletben, akkor minden mindegy, nem fogsz hízni, ezáltal nem fog nőni a tömeged. Ugye a sok baromság mellett tisztában vagy a kalóriaszámolás alapjaival? Csak mert tömegelés/szálkásítás szempontjából csak az számít.
2023. máj. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

"Napi 2 alkalommal szedek tömegnövelő fehérjét és kreatint"

Miért? A tömegnövelő egy szar minőségű szénhidrátból és cukorból összekevert túlárazott vacak. Amíg nem tudsz semmit a kalóriaszámolásról, akkor ilyenekre miért költesz pénzt? Kreatint meg minek veszel kezdőként? Szerinted a te szinteden az erőszint vagy az izomtömeg a kreatinon fog múlni? Meg mi az, hogy napi 2 alkalommal? Miért nem napi 1 alkalommal? Miért nem napi 3 alkalommal? Ennyire nem vagy képben?

"hogy lehessen kockahasam, ugyanakkor tudjak tömegelni rendesen"

Legyél egy 15 évnyi edzéstapasztalattal rendelkező koxos versenyző, és akkor lehet némi esélyed hasonlóra.

2023. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Először is tudni kéne mennyi a szintentartó kcal szükségleted. Majd be kéne lőni egy enyhe többletet amivel kcal pluszban vagy. Mennyi ez a kcal szükséglet ami tömegeléshez kelll? Mennyi kcalt viszel be most?


Amíg ezekkel nem vagy tisztában, addig teljesen lényegtelen, hogy milyen moslék szar tömegnövelőket azaz cukrokat veszel aranyáron.


Edzésedről kb semmit nem tudunk.

Napi kcal-ról, makróidról nem tudunk.

Regeneráció rendben?

2023. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ajjaj..

Az pozitívum, hogy megvan a motiváció és ahogy olvasom, étkezést tekintve is kifejezetten jó a helyzet.


Az izmok regenerálódása nagyon sok dologtól függ. Ez leginkább intenzitás kérdése. Minél keményebben edzel (azaz minél közelebb vagy a bukáshoz), annál több idő kell regenerálódni, de összességében 3 nap elegendő lehet, ha nem no pain no gain mentalitással edzel.


A 4-5 gyakorlat nekem arra utal, hogy ez egy tipikus 4 sorozat 12 ismétléssel dolog. 4-5 gyakorlat 4 sorozattal még szteroiddal is rengeteg. Hogy néz ki az edzésterved? Ha komolyan szeretnél fejlődni, akkor később elengedhetetlen lesz az, hogy minimálisan tisztában legyél az RPE, intenzitás, volumen, frekvenciával. Az elején mindentől fejlődsz, de később már nem fog működni ez a 4-5 gyakorlat 4x12 mindenre no pain no gain mentalitás.


Miért szedsz tömegnövelőt? Miért pont napi 1x? Miért nem 3x? Itt alapvető tudáshiány van. Nem a tömegnövelőtől fejlődsz. Ez csak egy cukrozott folyékony kalória.. Azt a pénzt, amit erre a vacakra szánsz, inkább költsd normális ételre. Nem esik jobban inkább enni, mintsem inni cukrozott sz*rokat?


Nincs szükséged semmi táplálékkiegészitőre. Nem ezeken fog múlni a fejlődésed, sőt, még hátráltatnak is, mert kevesebb pénzed lesz cserébe. :D

A kreatinnak lehet haszna, egyedül ezt tartom értelmes döntésnek, ha táplálékkiegészitőkről van szó. Viszont, még így sem a kreatinon fog múlni a fejlődésed. Ez talán hozzá tehet némi pluszt akkor, ha az étkezésed, edzésed, regenerációd már annyira 100%-os, hogy nem tudsz mit javítani rajtuk..


A fehérje sem kell, mert nevetségesen kevés erőfeszítéssel betudod vinni azt az 1.6g/testsúlykg fehérjét naponta szilárd táplálékkal..


A napi 6-7 óra alvás nem mond sok mindent. Nem számít hány órát alszol, az alvás minősége viszont már annál inkább. De igyekezz feltornázni ezt inkább 7-8 órára.


A kockahas és tömegnövelés pedig nem jár kéz a kézben. Lehetsz vékony, de az még nem jár feltétlen kockahassal. Ha a kockahasat hajkurászod, akkor értékes időt veszel el a saját fejlődésedtől.


188cm és 75kgosan ha lenne rajtad izom, akkor már bőven lenne kockahasad is. 0 izomtömeggel nem lesz kockahasad. Szánj 2-3 évet izomépítésre, ahol egy szintentartásnyi kalória +200-at eszel és progresszíven edzel.


Kalóriát meg kezdj el számolni, mert habár teljesen kezdőként mindentől fejlődsz, de nagy hiba nem tudod, hogy mennyit viszel be. Lehet, hogy nem is vagy többletben. Többlet nélkül pedig nem lesz izomépítés :)

2023. máj. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ugyhogy eldöntöd a kockahas kell

vagy a tömeg.

Az ilyen legyen kockahasunk meg jó szeles vállunk,hátunk okosságokat jobb ha elfelejted.

Ha eldöntötted akkor lehet valaszt adni a kérdésre is.

2023. máj. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tömegnövelőnél kb az is jobb ha eszel egy tábla csokit, azt legalább élvezed is én azt alapból kihúznám a listámról.


Fehérjére sem költenék kezdőként mert ha kicsit odafigyelsz az étkezésedre simán megvan a mennyiség. Ami étrendet írtál már lefedi bőven a proteinbeviteled.


Kalóriát számold, tudnod kéne hogy mennyit viszel be napi szinten és hogy alakul átlagban a súlyod. Ha szeretnél fejlődni akkor szépen lassan szedned kell fel súlyt. Aztán ha tömegeltél már közel egy évet akkor szálkásíthatsz és ledobod a felszedett zsírmennyiség egy részét.


4-5 liter víz fölösleges, én is használok kreatint de attól még nem iszok 2x annyi vizet.



Összességében én azt gondolom hogy túltoltad és hosszú távon ki fogsz égni. Felesleges ennyire túlkomplikálni az étrended.

Edzéseidről meg nehéz mit mondani mert nem tudjuk higyan edzel pontosan

2023. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!