Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az mennyire igaz, hogy kalória...

Az mennyire igaz, hogy kalóriadeficitben nem épít a szervezet izmot?

Figyelt kérdés
Hallok ilyeneket a teremben, hogy deficitben állítólag 2-3 hónap alatt lement 2 kg zsír, és feljött 2 kg izom, tehát a mérleg változatlan. Ez mennyire lehet igaz? Én eddig úgy tudtam, hogy deficitben nem épül új izom.

2023. jún. 5. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Kalóriadeficitben számottevő, látványos, a gyakorlatban is érdemi izomnövekedés biológiailag nem lehetséges. Aki tartós kalóriadeficit mellett is képes érdemi izomtömeget növelni, az vagy kezdő (a kezdő hónapokban pedig még kalóriadeficit mellett is lehet látványosan izmosodni), vagy koxol.
2023. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a zsír 4x gyorsabban lemegy, mint ahogy az izom felmegy. Tehát nem lehet egységnyi idő alatt az izomnövekedés és zsírvesztés azonos. Lehet szálkásodni, lassú víz partot mos alapon edzegetni, egy kis zsír lemegy, lassan az izom valamennyit nő, mert muszáj alkalmazkodni az edzéshez, DE ez nem testépítés kategória. Ahhoz, hogy szabad szemmel láthatóan izmosodjon az ember, kajálni kell.


De a 2kg bármi lehet. Ebédeltem 900g tésztát, és megittam 600ml sportitalt (ízesített ásványvíz-féle). Egy +1.5kg 20 perc alatt. Ezért szerintem ha 3 hónap alatt 2kilóval mutat mást a mérleg, az nem jelent sok mindent. Esetleg ha tendencia, az más, tehát minden nap valamennyivel többet vagy kevesebbet mutat.

2023. jún. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Nagyon igaz.
2023. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt már amúgy edzőtől is hallottam, hogy ha kalóriadeficitben vagy, ne a mérleget nézd, mert lehet hogy X mennyiségű zsír lemegy, viszont jön fel izom. Akkor nem tudom ezt mire alapozta.
2023. jún. 5. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

"nem tudom ezt mire alapozta"

Valami Nők Lapja cikkre. Ez az egyik legnevetségesebb laikus ökörség, hogy te egy-két hét/hónap alatt leadsz X kiló zsírt, aztán ezzel párhuzamosan felépítesz ugyanennyi izomszövetet is. Bárcsak így működne a valóság.

2023. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
lehet, de haladóknak lassabban szednek fel izmot...
2023. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nem hogy nem építesz izmot de

Nagyon különleges genetikád kell legyen ahhoz is, hogy semennyit ne veszíts el.


Ami kitűzhető reális cél, hogy valamivel gyorsabban égesd a zsírt mint az izmaid. Akkor már nyert ügy.

2023. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!