Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy év alatt lehetséges...

Egy év alatt lehetséges látványosan fejlődni?

Figyelt kérdés
Így júniusban kezdtem el nem olyan régen, tisztán étkezem, sok vizet fogyasztok, kreatint használok és eleget pihenek. Az izom memóriám se rossz. Általában olyan súlyt választok amiből 8-10 ismétlést megtudok csinálni és kihívást nyút, ezt három sorozatban. Jövő júniusig való tömegelés eredményes lehet?
2023. jún. 15. 21:25
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
23/f 175 centi és 78 kiló, kissé pocakos, combon és derékon van zsírfelesleg. Utána jártam hogy milyen izomcsoportok miből állnak, könyvet is olvastam a testépítésről.
2023. jún. 15. 21:26
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
A mondataid alapján még rengeteget kell fejlődnöd tudásban, de ha jó az edzésprogramod, jó az étrended, jó a regenerációd, akkor igen, egy év alatt lehet látványos fejlődést elérni. Az első évben nagyon komoly kontrasztot lehet felépíteni a 12 hónappal azelőtti "formádhoz" képest. Nyilván egy év alatt senki nem lesz Mark Wahlberg még cuccal se, de a látványos változások már 4-5 hónap után képesek megjelenni.
2023. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Miért? Mit nem tudok amit tudnom kéne?
2023. jún. 15. 21:43
 4/16 anonim ***** válasza:

Igen, az első évben tudsz építeni 4-5 kg izmot, ha az edzés, étrend, pihenés triód tiptop.

Mit mit értesz az alatt, hogy "tisztán étkezem?"

2023. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4.Kerülöm az egyszerű cukrokat, minőségi szénhidrát, sovány húsok, halak, túró, hüvelyesek stb. Mivel nem bírok annyit enni rásegítek fehérje szelettel vagy turmixal.
2023. jún. 15. 21:54
 6/16 A kérdező kommentje:
Összeírt edzésprogramom nincs, azokat a gyakorlatokat végzem amiknél megfelelően érzem az adott izmot amit meg akarok dolgozni.
2023. jún. 15. 21:56
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

"Összeírt edzésprogramom nincs"

Az első hónapban mindennel lehet fejlődni, még három darab fekvőtámasztól is, meg össze-vissza géprángatásoktól is, aztán ez a fejlődés stagálni fog, majd megáll teljesen, és ha nem lesz egy progresszív túlterhelésre alapuló edzésprogramod, akkor új izomszövetet nem fogsz építeni. Az első hónapokban még mehet a random pumpálgatás, bár több értelme lenne, ha már most elkezdenéd, hogy mi fán terem az RPE, az intenzitás, a volumen, a frekvencia, meg úgy amúgy a programozás.

2023. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Az izom memóriám se rossz.


:DDDDDD

egyébként igen, 1év alatt látványos változást lehet elérni, de edukáld még magad mert nem vagy képben.

2023. jún. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8.Mi olyan vicces ezen? Fontos az agy-izom kapcsolat, izom memóriát írtam véletlenül.
2023. jún. 15. 22:01
 10/16 A kérdező kommentje:
7.Jah, szerintem én progresszív túlterheléssel edzem magam, ezért írtam hogy 8-10 ismétlést csinálok 3x, úgy hogy kihívást jelentsem már az utolsó két ismétlést megcsinálni.
2023. jún. 15. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!