Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítőnek nevezheti magát,...

Testépítőnek nevezheti magát, aki viszonylag vékony testalkatú?

Figyelt kérdés
Kb. 60 kg vagyok, rendszeresen edzek itthon, remélve, hogy lesz ez még több is, és persze nem csak zsír (nem edzési tanácsokat kérek). Most voltam orvosnál, kérdezte, hogy sportolok-e valamit, és a testépítést említettem, bár talán inkább erősítő gyakorlatok végzését, vagy valami ilyesmit kellett volna. Mellesleg a női testépítők is sokszor elég vékonyak.
2023. jún. 20. 10:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, attól kezdve, hogy többféle edzést végez súlyzókkal, vagy gépeken
Nem, csak miután eljutott egy bizonyos szintre, és felszedett legalább 10-20 kiló izmot.
Egyéb köztes állapotnál is.
8 szavazat
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Hozzátenném az elsőhöz, hogy saját testsúlyos edzések esetén is.
2023. jún. 20. 10:49
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Számomra teljesen mindegy, hogy ki minek nevezi magát. Szerintem az orvosnak is pont mindegy volt. Ha te testépítőnek definiálod magad, akkor definináld magad annak. Nyilván az emberek 95 százalékának a fejében a testépítő szó hallattán Arnold Schwarzeneggerek, meg Dwayne Johnsonok jutnak eszükbe, nem éppen 60 kilós vékony srácok, de tényleg a kutyát nem érdekli a valóságban, hogy ki minek nevezi magát. 60 kilósan ne írd ki instagrammon a leírásba, hogy IFBB pro card bodyuilder, ne csinálj magadból hülyét, és akkor no para.
2023. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Súlyzós edzést/erőedzést végzel.

Testépítő az, aki versenyez legalább amatőr szinten. :)

2023. jún. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem nevezném annak magam a helyedben mert csak kínos szituációkba kerülsz. Naturálon kell minimum 5 év szerintem egy tényleg jó fizikumhoz. Én fordítva csinálom, ha kapok egy bókot ismerőstől hogy széles a vállam vagy ilyesmi biztos nem vágom rá hogy hát igen egész héten a konditeremben rohadok és a fehérjebevitelt számolgatom. Inkább bekmauzok olyat hogy vettem egy úszásbérletet vagy ilyesmi, aki nem ért hozzá bármit elhisz.
2023. jún. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Egyetértek az előzővel. Én már egészen jó fizikummal rendelkeztem, és egészen sok visszajelzést kaptam a környezetemtől arra vonatkozóan, hogy jó az izomtömeg, amikor még mindig csak annyit mondtam magamról, hogy hát ja, járok konditerembe, pedig akkor már 4-5 év edzésmúlt volt mögöttem kőkemény diéta mellett. Biztosan nem lett volna egóm testépítőnek nevezni magam minden szorongás nélkül, de mindenki más alkat. Én erőemelőnek is csak akkor kezdtem el magam definiálni, miután meglett a 200 kilós guggolásom. Felhúzásból már rég 200 fölött voltam, de amíg nem lett meg guggiból is, addig nem volt egyszerűen pofám azt mondani magamra, hogy én márpedig erőemelő vagyok, mert valahogy szorongatott az érzés. Tényleg mindannyian másmilyenek vagyunk.
2023. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy testépítő vagyok, hanem hogy testépítést (és futást) arra a kérdésre, hogy mit sportolok. Persze nyilván ez sem volt szerencsés, elég hülyén is éreztem magam, mert hozzátettem, hogy nem látszik rajtam... (főleg ruhában - ezt csak itt)
2023. jún. 20. 12:04
 7/17 anonim ***** válasza:
40%

6#

A fogalom hogy testépítő az kb ugyanaz mint a vízvezetékszerelő,soffőr,asztalos stb.

Egy szakma, amit az illető hivatásszerűen végez, es abból keresi a jövedelmét ,a pénzét.

Ettől még szerelhetsz csapot,vezethetsz autót, és készíthetsz otthonra polcokat te magad is.

Tehát lenyegében vizet szerelgettél, asztaloskodtál és soffőrködtél,de ettől még nem lettél egyik sem!!


Testet építesz a szabadidődben.De nem vagy testépítő.

Az hogy látszik e rajtad,teljesen mellékes.

Aki először megy le testet építeni, az is test építést végez.Ez egy folyamat a nullától az xtizen évig.

Nincs kikötve hogy csak az épít testet, aki minimum 100 kiló és minimum 45 ös karja van.


Mint ahogy nem csak az a sportoló síkfutó ,aki a 100 at minimum 8mp alatt futja le,hanem azok is, akik éppenséggel most, vagy tegnap,1 hónapja kezdték ezt a sportot űzni.

2023. jún. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Tehát az a testépítő szerinted, aki ezzel pénzt keres, jól értem? Sokan lehetnek...

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2023. jún. 20. 15:54
 9/17 anonim ***** válasza:

#7 - Szerintem most tökre ellenmondtál ezzel magadnak. Ha aki gyúr, az nem testépítő, csak "testet épít szabadidejében", akkor aki hobbiból fut, az miért számít futónak, miért nem hobbiból fut?


A szakmával való összevetésed nekem ott sántít, hogy egy cukrász végzettségű ember akkor is cukrász marad, ha életében nem dolgozik a szakmájában, viszont a testépítésnél nincs ilyen "végzettségi" dolog. A sporttal való összevetés szerintem sokkal pontosabb a testépítés esetében, mivel nem kell, hogy ez legyen a pénzkereseti forrása, ha mondjuk amatőr szinten végzi valaki. (egy hobbicukrász viszont a végzettség nélkül sütögető ember, nem pedig aki úgy cukrász, hogy nem keres pénzt :) )


Szerintem a versenyzés húzza meg a határt. Ha valaki hobbi szinten versenyre jár, az amatőr testépítő, aki pénzt keres vele/IFBB Pro, az meg egyértelműen profi testépítő. Aki meg csak gyúr, meg diétázik, az erőedzést végez, aztán annyi.

2023. jún. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
20%

Nem röhögte hülyére magát az orvos, mikor közölted vele a kőkemény 60 kilóddal, hogy te testépítő vagy?🤣🤣🤣🤣😄😄

Azért ez kemény gyerekek, micsoda elképzelések élnek a fejekben.... 60 kilós testépítő. Ennek az ellentéte a 130 kilós rövidtávfutó?😂😂

2023. jún. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!