Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vékony testalkatú lány napi...

Vékony testalkatú lány napi szinten egész testes kondi?

Figyelt kérdés

Elkezdtem kondiba járni 1 hónapja, de sajnos egy műtét miatt, most egy hónapig kerulnom kell mindenféle mozgásformát. eddig heti 2-3 mentem le. nyáron viszont ha mindennap lejárnék jobban lenne eredménye?Mivel vékony vagyok, es maskepp nem vagyok kepes hizni, ezt izommal szeretnem "potolni" (tudom hogy akkora eredmenyt nem lehet elerni rovid ido alatt).

3 honap alatt (nyar vegere) már látszódna külső szemmel is kicsit az eredmény ha napi szinten lejárnék?

15/L



2016. máj. 2. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahhoz ám inkább többet kell enni, mint többet edzeni, hogy az izom gyarapodjon. Elég a heti 3 edzés, de tedd rendbe az étrended.
2016. máj. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Cortez70 ***** válasza:
Heti 3-4 erősítő edzés elég hetente. Nem fejlődnél jobban minden napos edzéssel. Sőt! Az izomnövekedéshez regenerálódni is kell. És nem ártana a célnak megfelelő étrend, mert anélkül nem sokra mész.
2016. máj. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az izomépítésnek három fontos tényezője van.

1. Étrend. Jól összeállított tömegnövelő étrend kell. A makróbevitelre figyelj! Fehérje testsúlykilogrammonként 2 gramm, zsír 1 gramm, Ch egyéni. Kezdd 3-ról, és figyeld, mi történik! Ha nem fejlődsz, Hetente emeld fél grammal, ha zsírosodsz, ugyanennyivel csökkentsd!

Emellett rostok legyenek, illetve a bevitt zsír fele esszenciális legyen!


2. Edzés. Minden izomcsoport legyen leedzve, és folyamatos legyen a progresszió. Eleinte teljes testes, átmozgató edzés kell. Ez esetben kis izomcsoportokra egy, nagyra két alapgyakorlattal, heti 3 alkalom.

Később váthatsz osztottra, ha akarsz. Ebben az esetben izomcsoportonként heti egy edzés, kis izmoknál 3, nagyoknál 4, lábra 5-6 gyakorlattal.


3. Pihenés. A napi edzés csak úgy jó, ha minden nap más izomcsoport, vagy kétfelé bontás, és kevesebb gyakorlat.

Itt is igaz, hogy a kevesebb néha több.. Ugyanis edzés közben az izomban mikroszakadások keletkeznek. A pihenőnapokon ezek regenerálódnak, és a hegesedés mentén keletkezik az új izom.

Regeneráció nélkül nincs izomépítés!

2016. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!