Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Üdv! Tapasztalatokat várok!...

Üdv! Tapasztalatokat várok! Az írjon,akinek bevállt! 2 illető fejlődik heti egy edzés/izom.?

Figyelt kérdés
Miért van az akkor,hogy heti egy edzés kevés? Jelenleg 2X edzem egy izmot hetente így nyílván jobban fejlődik! Kíváncsi lennék,hogy nektek bevállt? Edzettetek heti egy izmot egyszer? Pld: Hétfő:Mell. Kedd:hát. Stb.
2023. jún. 21. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Az intenzitás és a volumen számít. Ha te heti egy edzéssel elvégzed az adott izom fejlődéséhez szükséges intenzitást/volument, akkor jó, ha nem, akkor nem jó. Az biztos, hogy rohadt nagy luxus az, hogy te hétfőn leedzed a melled, aztán az egy teljes hétig, 7 teljes napig pihen tök feleslegesen, amíg újra meg nem edzed, pedig 48-72 órás regenerációs idő még a nagyobb izomcsoportoknak is bőven elegendő, kisebb izomcsoportoknak pedig még csak enyi sem kell. Ettől függetlenül bro splittel is lehet fejlődni. Egyáltalán nem ideális, pláne nem haladó szinten, de rengetegen építettek már a világon úgy jó fizikumot, hogy heti egyszer edzettek meg egy izmot.
2023. jún. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

heti 1-el is lehet fejlődni, de nem olyan jól mint heti 2-vel.

ahogy az 1-es is írja, az intenzitás és a volumen számít. heti 1edzés/izommal az a baj, hogy 1edzés alatt kell letolni a fejlődéshez szükséges volument, ez pedig az intenzitás rovására fog menni.

vegyünk pl egy mellet

én heti 2x mellezek, összesen 12szettet végzek mindet bukásig (amit egyébként nem javasolt, de én így szeretem) tehát 6szettet nyomok egy edzésen, így tudok végig relatíve nagy súlyokkal dolgozni.

na most ha ezt 1edzésen akarnám lenyomni, akkor az utolsó 3-4szett kb már alig érne valamit, annyit visszakéne vennem az intenzitásból ergo súlyból.

2023. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek mas a regeneracios ido, illetve izomcsoportonkent is valtozik valamint edzetzsegi szintol ki kell tapasztalni, az se mindegy mit es mennyit mozogsz edzes mellett. Kezdokent amator szinten szerintem elonyosebb a kevesebb terheles nagy izomcsoportoknak.


Ja es kaja ami az igazan fontos jo etrend mellett regeneracio is gyorsabb.

2023. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 3-as hozzászóló jól összefoglalta. Egyénfüggő a dolog, illetve nem egyetlen jó megközelítés létezik. Neked kell saját magadra szabni az edzéstervet, táplálkozást stb.

Egyébként nekem heti egy alkalom minden alapgyakorlatból 4-6 munkasorozattal teljesen jól bevált (amatőr szinten), de én csinálok más sportot is a súlyzós edzés mellett.

2023. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!