Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőtt a testsúlyom 4 kilóval,...

Nőtt a testsúlyom 4 kilóval, sikerült izmot építeni, de miért nem érzem magam erősebbnek az alapgyakorlatokban?

Figyelt kérdés
Idő kell, mire beleerősödök az új testsúlyba?

2023. jún. 26. 01:38
 1/9 anonim válasza:
30%

Az embert az érzékelése gyakran megcsalhatja. Lehet amit írsz, hogy idő amíg a tested hozzászokik, lehet a 4 kg-ből nem is mind nyers izom. S ha belegondolsz, 4 kg az egész testeden elosztva azért nem olyan hatalmas ugrás, hogy egyből erősebbnek érezd.

Bonyolult dolog ez, a lényeg, hogy progresszívan terheld izmaidat és adj időt regenerálódni.

2023. jún. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyi idő alatt?
2023. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Ennyi ésszel szerintem te felzabáltál magadra 4 kilót.


Na jó, vegyük komolyan a dolgokat: mit eszel, mennyit, mit sportolsz, mennyit, milyen magas vagy, hány kiló, honnan hova akarsz eljutni?

2023. jún. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
valószínüleg azért mert nem sikerült izmot építeni csak híztál 4kilót.
2023. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem egészen úgy megy, hogy hízol 4 kilót és akkor a második is magasabb lesz automatikusan. A képességed meg lesz a nagyob

súlyokkal dolgozásra, de azért még is kell küzdeni.


Amúgy szerintem sem színizmot építették, de ez más kérdés.

2023. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5 hónap kb

Gondolom súlycsoport növelésnél nem jön egyből az erő.

74kg testsúllyal megvolt a 210kg felhúzás, 185kg guggolás 120kg fekvenyomás. Jó ideje stagnáltam már.

Rájöttem, hogy a gyengeségem oka az, hogy kicsi vagyok, ezért elhatároztam, hogy izmot építek.

Megváltoztattam az edzéstervet, növeltem a volument és jobban figyeltem a kajára.

Feljött 4kg, de erősebbnek nem érzem magam.

2023. jún. 26. 10:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az volt az elképzelés, hogy felszedsz 4 kilót, és ez egyből megdobja 50 kilóval a totálod, akkor rossz volt az alapkoncepció.
2023. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy 74 kilósan már elértem a korlátaimat és ha erősebb akarok lenni, ahhoz nagyobb izomtömeg kell.
2023. jún. 26. 12:54
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy? Ezek elég jó számok szerintem. Lehet inkább egy tapasztalt edző kéne.
2023. jún. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!