Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezekkel az adatokkal szálkásít...

Ezekkel az adatokkal szálkásítani vagy tömegelni érdemes?

Figyelt kérdés
182cm vagyok, 80kg, a BMI az 20% körüli. Nem tudom hogy ilyenkor mit kéne kezdenem.
2023. aug. 11. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

A BMI-t azt nem százalékban adják, szerintem Te a testzsírszázalékra gondoltál.


Ha 20%-os a testzsír, akkor semmiképp se kezdj bele eszetlen tömegelésbe.. Mennyi akarsz lenni a tömegelés végére? 25%? Már ez a 20% is sok.


Amit tudok ajánlani, hogy alacsony kalóriadeficit mellett legalább 1.6g/testsúlykg fehérjbevitel és progresszív súlyzós edzés. Ezzel fogyni fogsz, de az edzés és magas fehérjebevitel miatt szálkásabb, "izmosabb" leszel. A cél legyen mondjuk 13-15% testzsír, és, ha ez meg van, akkor kezdhetsz egy nagyon lassú (minimális többlet, körülbelül +100-200 kalória a szintentartásodhoz képest) izomépítésbe.


Olyat semmiképp se csinálj, hogy 500-1000, vagy még ennél is több kalóriatöbbletben leszel, mert abból csak elhízás lesz a vége.

2023. aug. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen
2023. aug. 11. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Tömegelni. Ha nem szeretnéd, hogy elfújjon a szél.
2023. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
20% tzsvel ne tomegelj mert szetfolysz. Csak kezdj el kemenyen edzeni ugyanilyesmi kajaval es par ev mulva jolesz
2023. aug. 12. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

#4


Manapság már minden második fiú szétfolyik.

2023. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

20% testzsírnál fogynod kéne edzés mellett amíg 15 alá nem mész, utánna szépen lassan tömegelhetsz, természetesen ésszel.


#1 szerintem össze vissza keverik az emberek hogy mennyi töbletben vannak mert sokaknak fogalmuk sincs h mennyi a tartási kalóriájuk. Arról nem beszélve hogy a tartási kalória is változik ha izmosodik az illető, vagy szimplán nehezebb lesz.

Én inkább azt mondanám hogy átlag 0.5 kg körüli súlynövekedést kéne becélozni tömegelésnél

2023. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi a célod kérdező? Szálkásabb, definiáltabb testet akarsz 15-20% testzsírral? Mert akkor szálkásíts!

Vagy csak simán nagydarab szeretnél lenni? Ez esetben tömegelj!

2023. aug. 13. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7, Válszok alapján fontolgattam és úgy döntottem, hogy első körben szálkásítok. Köszönom szépen mindenkinek aki próbált segíteni.
2023. aug. 14. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!