Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes lenne leszálkásítani?

Érdemes lenne leszálkásítani?

Figyelt kérdés

Több mint 1 éve kezdtem el edzeni. Sikerült feltömegelnem 59kgról 76kgra,

Érdemes lenne leszálkásítani?



2023. júl. 24. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudjuk, hogy mennyi az izom belőle.
2023. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy év alatt felszedtél majdnem 20 kilót. Ebből szerinted hány kiló izom, és hány kiló zsír/víz? Ha ebből 3-4 kiló izomszövet, akkor az már egy gyönyörű teljesítmény. Egy év után hova akarsz szálkásítani? Mire? Mekkora izomtömeg lehet rajtad, amit le lehet szálkásítani?

Ettől függetlenül a kalóriadeficit abból a szempontból jó lehet, hogy a kontraproduktív zsírfelesleget minden szempontból célszerű ledobni, de ezt ne hívjuk szálkásításnak.

2023. júl. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy év alatt kb. 4-5, nagyon jó esetben 6 kg izmot tud egy kezdő felszedni egy év alatt, ha az edzése, és a táplálkozása is patent, és eleget pihen. Neked kell tudni, hogy ezek a tényezők mennyire voltak hatásosak. De szerintem, ha annak a 17 kilónak, amit felszedtél a negyede izom, az már valóban egy jó eredmény. Más kérdés, hogy megéri-e 17 kilót hízni pár kiló izomért cserébe?
2023. júl. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

"Sikerült feltömegelnem 59kgról 76kgra,"

Miért hiszi mindenki azt, hogy az egy érdem, ha X kilót hízunk? :D Komolyan úgy írod, mintha ez egy siker lenne, pedig hízni gyakorlatilag bárki tud. Izmot építeni, na az nehéz.


Sajnos mindenki beleesik ebbe a hibába kezdőként, hogy 1 év alatt +20kg, jajj de jó.. Csak ennek a 80%-a zsír és víz. Én hamar észbe kaptam, és anno csak 8kgot híztam, de ennek is nagyobb része zsír és víz volt. Utána áttértem szintentartásnyi kalóriára, és csodák csodájára rettentő sokat fejlődtem még így is. Nem lenne egyszerűbb, ha szintentartásnyi kalória + 200-zas többletben edzenél, ezzel elkerülve a rengeteg felesleges zsírt és majd 2-3 év után leszálkásítasz pár kgot?


Ha mindent tökéletesen csináltál, akkor átlag genetikával az első évben 3-4kg izom nem lehetetlen. Te felszedtél 17kgot. 17kg száraz izomtömeget van, aki egész életében nem tud felépíteni. (sőt, a legtöbben nem)


1 év után szálkásítani baromság, de, ha nagyon zsíros vagy (20%, vagy a felett), akkor így is úgy is kötelezőnek kellene lennie. Egyébként pedig már 15% körül is el lehet kezdeni a lassú izomépítést.

2023. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kép és testmagasság nélkül megmondani, hogy mit célszerű csinálnod.

Ha csontkollekció voltál mikor elindultál és rendesen edzettél akkor nem biztos hogy kéne szálkásítanod.


De persze lehetsz 170 cm körül is és akkor nagy eséllyel túltoltad a dolgot és muszáj visszamenned alacsonyabb súlyra. És természetesen lehet bármi más kombináció is. Önmagában az hogy hány kiló vagy nem jelent semmit.

2023. júl. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%

Színizom vagy báttya.

Dekaszuszi propi propi

2023. júl. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5#

170cm és 76kg nem vészes egyébként, nyilván nem leszel atom szálkás, de ez még bőven az a kategória, ahol esztétikus is tudsz lenni 2-3 év edzés után.


Számok alapján ezt nehéz belőni. Lehet, hogy 170cm 76kg viszonylag kevés zsírral (15% tzs), de ugyanez lehet 20% tzs is.

2023. júl. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

Vagyis sikerült 1 év alatt bezsírosodni ?

Igen, akkor érdemes lefogyni.

2023. júl. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hány cm magas vagy, kérdező? Mert ha ilyen 175-180 cm feletti vagy, ahhoz 59 kg az konkrétan a ropi kategória, tehát akkor nem baj, ha híztál, legalább nem fog elfújni a szél.
2023. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem szinten tartás lenne a legjobb és amellett fejlődni nem lehetetlen 4 éve edzek
dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!