Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Létezik ilyen, sorozatszám...

Létezik ilyen, sorozatszám helyett kijelölt ismétlés teljesítése?

Figyelt kérdés

Hogy valaki úgy edz, hogy kiválaszt egy ismétlésszámot pl 15-20 és akkor nem sorozatokat csinál hanem összesen ennyi ismétlést.


Tehát mondjuk én azt mondom, hogy nekem 15 ismétlés a célom.

Itt vlasztunk egy súlyt, mondjuk olyat amivel 6 ismétlésre vagyunk képesek, de igazából ez mindegy, mert ha túl kicsi a súly akkor úgy is növelve lesz rajta ha elérjük a 15 ismétlést, ha meg túl nagy akkor meg több sorozatot fogunk nyomni és több időbe fog telni mire emelünk a súlyon.

Akkor 1. sorozatban megy 6 ismétlés, 2.-ban megy 5, a 3. sorozatban meg 4, akkor 3 sorozattal sikerült lenyomni a 15 ismétlést.


És akkor növelek a súlyon, ha a 15 ismétlést 1 sorozattal tudom teljesíteni.


Tehát az a lényeg, hogy nem azt csináljuk, hogy 3x8 fekvenyomás, hanem 15-20 ismétlés fekvenyomás, és akkor lehet ez 3-4 akár 5-6 sorozat is, az a lényeg, hogy 15- 20 ismétlést teljesítsünk. Ha ez 1 sorozattal sikerül akkor emelünk a súlyon.


2023. aug. 31. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mindkét módszerrel ugyanazt csinálod. A "sorozatos" edzésnél is az ismétlések fognak számítani mindenkinek, mégha ezt nem is közvetlenül mérjük.


A 3x8 ismétlésből nem mind a 8 ismétlés lesz hipertrófia szempontjából hasznos, hanem csak az utolsó 4, esetleg 5 (feltételezem, hogy a 8. ismétlés az bukás) Tehát itt 4-5 ismétlés jön 1 sorozatból.

A második sorozatban, ha az elsőt bukásig elvitted, lehetetlen, hogy ismét kimenjen 8 ismétlés, tehát itt már csak 3-4 ismétlés lesz, ami hasznos ismétlés.


Összesen lesz ~12 hasznos ismétlés, ami valóban ér valamit. Lehet értelme, hogy mondjuk van 12-15 ismétlés hasznos ismétlés, mint cél, és ezt 3-4 sorozatban éred el. A hasznos ismétlések valahol RPE 7-től kezdődnek.



Értem mit szeretnél, és teljesen logikus is, de ennek a buktatója ez lesz:

"Ha ez 1 sorozattal sikerül akkor emelünk a súlyon."

Minél magasabb ismétlésszám, annál nagyobb felesleges fáradtság az izomnak. Ha 1 sorozattal sikerül 15 ismétlés, abból szintén csak az utolsó 4-5 ismétlés fog érni valamit, szóval ez még kontraproduktív is, mert, ha úgy csinálod, ahogy elsőnek írtam, akkor lesz 12 hasznos ismétlésed, most meg csak 4-5.

2023. aug. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Csak azért, mert amikor még nagyon régen belekezdtem az edzésbe, utána olvasás és tudás nélkül, akkor magamtól így csináltam, és elég jól fejlődtem vele.

Nem pontosan ilyen volt, valahogy úgy csináltam még, hogy kiválasztottam olyan súlyt amivel 5 ismétlés megy és azzal megcsináltam annyi sorozatot, hogy kijöjjön a 20 ismétlés.

És az volt a cél, hogy ezt a 20 ismétlést 3 sorozatból teljesítsem.


Nem tudom, hogy azért fejlődtem vele olyan jól, mert még kezdő voltam és "newbie gains" volt, vagy pedig tényleg jó-e ez a módszer.

2023. aug. 31. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!