Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A futógépeknél mennyire...

A futógépeknél mennyire komolyan vehető szám a "megterhelhetőség"? Edzőtermekben nem igazán szokott számítani.

Figyelt kérdés

Dagadtként ez furcsa nekem. :D A LISS kardiót akarom itthon művelni anélkül hogy kimozdulnék (ezzel kapcsolatban nem érdekelnek kommentek, kényelmesebb és egészségesebb mintha nem mennék sehova). Jelenleg 125-130 kg körül mozgok, egy része izom korábbi edzésből, nagy része zsír, de egyik sem látszik túlzottan mert magas vagyok (190 cm).


A futógépeken feltüntetett megterhelhetőség mennyire komoly? Akkor is érvényes ha nem kapcsolom be a lejtő funkciót, és ha futás helyett csak hosszú (gyors) sétákat nyomnék?


A legtöbb a félmilliós árkategórián kívül nem megy 110 kg terhelhetőség fölé... Kb. 150-250.000-em van erre.



2023. szept. 5. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Használtan vegyél egy bh fitness padot, 51cm széles szalaggal. Otthonra újat és olyat, amit nem fogsz utálni, biztosan nem kapsz. Ha mást választasz, akkor legyen szervíz háttere itthon.
2023. szept. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Evezőgépre gondolsz? Link jól jönne, egyébként evezőgépen gondolkoztam már én is.
2023. szept. 5. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

Erre gondoltam. Kifutott széria, de alig használt darabokat gyakran hirdetnek. Masszív darab otthonra, nem hinném hogy a súlyod különösebb gondot okoznak sétálással. Van szervízháttere itthon és lehetőséged üzletben megnézni, kipróbálni, hogy milyen, igaz már csak az újabb modelleket. Tudsz kérdezni, tanácsot kérni. Neten találsz róla tesztet, véleményeket. Akinek reklamációja van vele, azok nem az alap funkciókat szokták hiányolni. Ráadásul 51 cm széles szalagja van. Futásnál nagyon sokat számít 5-6 cm is, neked pedig azért, mert alapból nagyobb darab vagy, mint az átlag. Mindenesetre próbálj ki néhányat, mielőtt megveszed. Az otthoni gépek legnagyobb hátránya, hogy nem olyan komfortos, mint amit konditermi felhasználásra terveztek. Elmegy az életkedved is, ha egy igazán jó gép után kipróbálsz egy folyamatosan nyüszögő, csattogó összekókányolt könnyebb darabot.

2023. szept. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A probléma ezzel az, hogy ha már ennyit költök, akkor nem szeretnék olyat venni, amire nincs garancia, pl. használtat. Egyébként is bőven kívül esik a keretemen.


Viszont nem feltétlen vagyok lehorgonyozva a futópad mellett, más kardiógép is szóba jöhet, de nem igazán találok mást, ami biztos hogy megbízható lesz.

2023. szept. 6. 09:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez is érthető. Ettől függetlenül nem lesz egyszerű olyat találni, ami minden szempontból megfelelő és a keretbe is belefér. Szánj rá időt, hogy elmész és kipróbálod, ne az alapján dönts, hogy jól néz ki képen és elég rá a pénzed. Addig is nézz körül a lakókörnyezetedben, hátha találsz kültéri használatra tervezett eszközökkel felszerelt lehetőséget. Van egy ilyen elliptikus trénerhez hasonló kis masina. Az pl egy tökjó eszköz nagyobb súllyal. Én egy elég pici faluban élek és nálunk van ilyesmi. Igaz, nem mindenfelé ez a jellemző, de akár szerencséd is lehet. Oda is el kell sétálni és vissza is, így még többet mozoghatsz.
2023. szept. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Menj terembe ott kivan irva es van a te sulyodhoz is alkalmas gép.

Plusz nem csak futni kell hanem sulyzozni is.

És igen vedd komolyan max te xarsz be ha osszeszakad alattad. Plusz a pénz is oda.

De jobbat mondok keress atletika palyat vagy hasonlot es fuss szabadban még ugy is jo az ido es ingyenes. A talaj elbir :D

2023. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kb. csak ez a kettő van 200.000-es árkategóriában 130-as teherbírással:


[link]


[link]


De nem találok róluk magyar vagy angol véleményeket.

2023. szept. 7. 07:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Talán mert nem adtak el belőle annyit, hogy legalább néhány ember vette volna a fáradságot, hogy valahol két sorban leírja, amit gondol. Mindkettő ránézésre 100ft-os bolt kategória. Az első kitámasztója összecsukott állapotban, a másodiknak meg az a korlát vagy mi az elején olyan anyagból lehet kb mint annak a babakocsinak, amivel ovis koromban játszottam.
2023. szept. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!