Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmos has mennyi idő?

Izmos has mennyi idő?

Figyelt kérdés

Egy ilyen hasból [link]

mennyi idő egy ilyet kihozni?

https://www.youtube.com/watch?v=D0XRk2i1dx0&pp=ygUTQ3Nham9rI..


Kétnaponta edzek teljes testre, étrendem rendben van. 3 hete kezdtem egyébként. Eddig hasra csak hasprést csináltam, (3×25 az utóbbi másfél hétben) Nem voltam soha elhízott, nem kell semmit rendbe raknom csak értékelhető izmot magamra pakolni.

Akinek van tapasztalata megírná, hogy ha a kezdetektől jól evett és jól edzett mennyi idő alatt sikerült olyasmi hasat összehozni mint Urbán Ágié?

Köszi! :)



2023. okt. 6. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fene tudja. A hasizmod kinézete főleg a testzsír-százalékodon (ezáltal az étrendi kalóriabeviteleden) és a genetikádon fog múlni. Ha nem egyezik a testzsírod és az izmaid eredése/tapadása/formája Urbán Ágiéval, akkor soha nem fog így kinézni a hasad, de ettől még nézhetsz ki jól.
2023. okt. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Na jó, de olyasmi. Nagyon tetszik az ő formája, de inkább a lényeg az izom mennyiség ami rajta van. Mert azt tudom, hogy az étrendtől/tzs-től függ mennyire látszik. Na de nem mindegy, hogy mi látszik. Hallottam még régebben azt a kifejezést főleg fiatal fiúkra, hogy "éhség kockás" hasa van. Kockás hasuk volt mert nagyon vékonyak voltak de nem volt izmos igazából a hasuk. Azért egy kigyúrt pasinak teljesen máshogy néz ki a kockás hasa.

Te csaj vagy amúgy? Ha igen, neked mennyi időbe telt, hogy szép izmos hasad legyen?

2023. okt. 6. 10:51
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon vékonyka nő, nincs rajta nagy izomtömeg (Bikini kategóriában versenyzik vagy fitness, nem testépítés). Ami eredmény ezen a testen, az a nagy állóképesség, és a nagyon alacsony testzsírszázalék. Megkockáztatom nagyon halkan, hogy több idő és sokkal több meló ilyen mértékben lepucolni a zsírt a testről, mint feltömegelni azt a kis kevéske izmot. Így ebben a formában ez nagy eredmény.


Az éhség has kockái (ha minden optimális) 3-4 hónap alatt megvan. De egy ilyen női test, még ha nem is testépítő, sokkal sokkal több idő, mert kell idő felszedni izmot, és aztán megint kell sok idő, amíg lepucolod a zsírt róla.

2023. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De mi van akkor ha kevés kalória plusszal edzek amit adaptálok majd az aktuális súlyomhoz és mozgás mennyiséghez? Eleve nem terveztem azt a hintázást, hogy durván betömegelek aztán durván leszálkásítok. Soha nem mértem nyilván kalóriákat és makrokat, csak ettem amit és amennyit kedvem volt de a súlyom az mindig maradt tini korom óta 56-58 kg között. Emiatt lehet naivan azt gondolom, hogy nem annyira nehéz alacsony testzsírt elérni edzés mellett amikor még kontrollálom is mit és mennyit eszek. Lehet meglepődök :D Csak jó lett volna tudni mégis mennyi időre készüljek hozzávetőlegesen. Azért még ha valaki átment ezen és megírja neki mennyi idő volt annak még mindig örülnék. :)
2023. okt. 7. 10:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Évek. Minél tisztább a "tömegelés", tehát pici a kalóriaplusz, annál több idő.

Kb 16 éves korom óta edzettem évekig, de a kajára nem figyeltem. Sok év alatt 3 kilót híztam. Mert nem volt kalóriaplusz, vagy csak ritkán.

Aztán újrakezdtem, mert rájöttem, hogy enni kell. 1 év alatt feljött +13kg. Ennek kb csak a 70%-a izom, de sokkal hatékonyabb és gyorsabb ha kajál az ember. Cserébe a kockáim el is tűntek (a felső kettő még nem), de fiú vagyok, inkább egy picit fedettebb testet bevállalok ha cserébe sokkal nagyobbnak nézek ki.

2023. okt. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
1 év
2023. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Oda van írva, hogy két hét alatt is lehet olyan :D

A viccet félretéve, komoly edzés- és diétás programmal is legalább egy év, és még ez is rengeteg dolog függvénye, hogy összejön-e.

27 éves srác vagyok, és már 20 éve sportolok versenyszerűen, 14 éves koromtól rendszeresen kondizok is, de csak annyit, hogy ne menjen a versenysport kárára.

A jó genetikámnak (és az ésszerű diétának) köszönhetően már 18 évesen 185cm magas és 80kg színizom voltam, amire máig még feljött 10-13kg izom, és 189cm magasságnál állt le a növésem.

Akár profi testépítő is lehetnék két-három év alatt, mindenféle tömegelési/szálkásítási periódusok nélkül is, de eszem ágában sincs elveszíteni a még hatalmasabb izmokért a gyorsaságomat, a hajlékonyságomat, a rugalmasságomat, a robbanékonyságomat, és leamortizálni mindazt, amit 20 év kemény munkával felépítettem.

Sok testépítő srác szeretne úgy kinézni mindezen tulajdonságok nélkül, mint én... :)

Csak mosolygok rajtuk, amikor azt hiszik, hogy testépítő vagyok. De ha megcsinálok előttük néhány előre és hátra szaltót, és kézenállva körbejárok a gym-ben, akkor döbbennek rá, hogy közelebb állok a crossfithez, mint a testépítéshez, mégis nagyobb és látványosabb izomzatom van.

Úgyhogy én csak kardiós edzéseket ajánlok, azokkal az izmokkal fájdalom és kínlódás nélkül tudsz megöregedni, és könnyebb megtartanod, mint a (csak) súlyzókkal szerzett izomzatot folyamatos tömegelési és szálkásítási periódusokkal... ;)

2023. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#5 megértelek. Viszont én nőként a fedettséget vagy kis extra zsírt valamit valamiért alapon se nagyon bírnám elviselni magamon.


#7 lehet tévhit, de van egy olyan a fejemben, hogy csak súlyzós edzéssel meggyorsítható a folyamat. A későbbiekben nem zárkózom el ennek a kiegészítésétől de addigra kell legyen egy jó formám. Régebben, gyerekként, tiniként sportoltam (rengeteg futó edzésem volt, kosaraztam, lovagoltam) de nem emlékszem, hogy izmos alakom lett volna. Persze étrendem sem volt. :D Én is többre értékelek egy hajlékony, robbanékony testet mint egy kötöttet, de hát nőként lehet ez nem is annyira fenyeget. :D Belövök magamnak egy évet célként aztán meglátom mire jutok...

2023. okt. 9. 11:36
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. A súlyzós edzésekkel és az ahhoz igazított diétákkal, valamint a tömegelési és szálkásítási időszakokkal valóban meg lehet gyorsítani az izmok fejlődését, de azt is tudni kell, hogy ami gyorsan jön, az gyorsan el is megy, és utána már csak ugyanezzel a metodikával tudod fenntartani azt az izomzatodat amit elértél, tehát ha abbahagyod a súlyzós edzéseket, utána rohamos hanyatlással fog eltűnni rólad minden olyan izom és izomcsoport, amit súlyzós edzésekkel építettél fel magadra.

Van a sportban egy alapvető mondás, hogy "az izmok mindenre emlékeznek". És ez valójában így van, ugyanis arra is emlékeznek az izmok, hogy milyen gyorsan vagy milyen lassan, és milyen metódussal épültek fel rád, és ezek függvényében lesz tartós avagy "illékony" az izomtömeged... :)

2023. okt. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nemááár...hát teljesen elveszed a kedvem :D Próbálom nem tömegelés-szálkásítással csak kevés kalória plusszal végignyomni. Azzal egy problémát kilövök. Aztán ha a súlyzós edzést szépen fokozatosan átváltom másra és mondjuk megy a kétféle edzés párhuzamosan egy darabig....aztán a súlyzós edzés olyan kiegészítő lesz mint mondjuk egy thai boxolónak....az működhet. Gondolom. Remélem. :D
2023. okt. 9. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!