Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Meddig kell nyomni egy repetit...

Meddig kell nyomni egy repetitiont?

Figyelt kérdés

Nem találom magyarul a szavakat. De eddig mindig failure-ig edzettem amikor egy rep-et csináltam.

Nem teljesen de megálltam mindig amikor már teljes technikát nem tudtam csinálni.


De utánanéztem most és azt láttam, hogy 1 vagy 2 teljes mozdulattal megkell állni a failure előtt. Igaz ez? Hogy tudom besaccolni, hogy mennyit kell csinálnom?


Bocsi hogy nem magyarosan írtam remélem érthető



2023. okt. 10. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha izomépítés a cél, akkor a munkasorozataid legyenek valahol RPE7 és RPE10 között. Ez minden nyelven közérthető, mert a szakma így használja a nevezéket. Ha az intenzitásod az előbbi tartományon belül van, akkor nem ezen fog múlni az izmosodásod.
2023. okt. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Sorozat es bukas. Am nincs megszabva semmi, tok kulonbdozoek vagyunk. Van aki leserul vmitol ami masnak alap 🤷 ha meg jo a genetika mind1 hogy 6ot vagy 10et nyom vki
2023. okt. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A bukás azt jelenti, hogy nem tudsz több ismétlést úgy megcsinálni, hogy ne rontanál a formán. Bukás előtt 1-3 ismétléssel fejlődsz. Azelőtt csak szinten tartás történik.


Ha egy gyakorlatban a bukás könnyedén 15 ismétlés felé kerül, akkor érdemes növelni a súlyt. A legbiztonságosabb, ha kilónkként haladsz felfelé.


Ha jól csinálod, akkor 4-5 sorozatnál többet nem tudsz megcsinálni egy gyakorlatból egy edzés alkalmával.

2023. okt. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyén- és genetika függő, nincs rá általános recept kinél hogy működik.

Ezért vannak egyénre szabott edzéstervek, és még sokszor azokon is módosítani kell menet közben.

2023. okt. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!