Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 31 évesen mennyi izmot lehet...

31 évesen mennyi izmot lehet még építeni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl izmos, átlagos az alkatom. Az apám már idős, viszont olyan izmai vannak, mint egy testépítőnek, mert fiatal korától kezdve építette az izmait.


Hülyén érzem magam, mert most kéne a legerősebbnek lennem, de nem érzem magam túl erősnek, persze nem is foglalkoztam ezzel sokat. Inkább az aggaszt, hogy a későbbiekben, ahogy elkezdek majd "összeesni", mennyire fog ez látszani. Mindig azt látom, hogy az egyedüli biztos módja annak, hogy valaki lassan öregedjen, ha keményen sportol (lehetőleg élsportoló) fiatal korában. Nekem ez nem volt meg, bár nagyon fitt voltam, jól bírtam az aerob mozgásformákat.


Most 10 éve nem sportolok rendszeresen, le is eresztettem. Állítólag 30 fölött már nem lehet úgy izmot építeni, mint az alatt. Ezt figyelembe véve, mi a reális, ha most újra formába akarok jönni, mit érdemes várnom magamtól és mit nem?


2023. okt. 13. 00:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

"Állítólag 30 fölött már nem lehet úgy izmot építeni, mint az alatt. "


Miért szerinted amint 30 leszel kiég az agyadban az izomépítő dióda? Vagy ezt hogy kell elképzelni?

2023. okt. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha Mr. Olympiát akarsz nyerni, akkor ne 30 pluszosan kezdj bele a testépítésbe, mert az már késő lesz. Egyébként 30 pluszosan is nagyon jó izomzatot és erőszintet fel lehet építeni naturálon.
2023. okt. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Bőven lehet építeni. Én pl. jártam kondiba 16 évesen pár évet és utána 29 évesen kezdtem újra. 29 évesen sokkal többet fejlődtem mert megtanultam edzeni, utánanéztem a kalóriaszámolás fogalmának, míg 16 évesen csak fekvenyomtam, húzódzkodtam és bicepszeztem össze-vissza és alig ettem. A legtöbb ember nem azért nem fejlődik mert már elmúlt 18 hanem mert fogalmatlan.
2023. okt. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
52%
Sokat. Te lehetsz a világ legizmosabb embere.
2023. okt. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20 év fölött sem lehet már úgy izmot építeni, mint előtte, mert ekkor a legmagasabb a tesztoszteron szint. De ez nem is számít. Késöbb is lehet gyúrni, csak óvatosabban kell, ésszel, hogy elkerüljük a sérülést, és lehet picit lassabban fog feljönni az izom, mint egy 20 évesre, de attól még működik. Szerintem még a 40 éves kor simán elkezdheti, ha kedve van hozzá. Sőt, ha valaki nagyon elemében van, akkor később is gyúrhat.
2023. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Király vagy, Nyúl!
2023. okt. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Miért szerinted amint 30 leszel kiég az agyadban az izomépítő dióda? Vagy ezt hogy kell elképzelni?"


Azt olvastam (egyébként egy itteni válaszoló írta), hogy van a fiatalkori izomépítés, amikor még az izmokban megerőltetés hatására mikroszakadások keletkeznek, amik utána "begyógyulnak", ezáltal erősítve, növelve az izmot, és tulajdonképpen így keletkezik új izomzat.


Ez - a válaszíró szerint - kb. 30 éves korban zárul le. Utána már nem lehet ilyen módon új izmot építeni, csak a meglévőt erősíteni. Ami szintén nem kis dolog persze, de kérdés, hogy ezzel lehet-e alapvetően változtatni a testalkatunkon. Pl. tud-e erős alkari izmokat igénylő boulderezővé válni valaki 30 fölött, aki addig csak hobbiszinten focizott, és ezért a vádlija erős, de az alkarjai nem kifejezetten.

2023. okt. 14. 10:02
 8/12 anonim ***** válasza:

"ezzel lehet-e alapvetően változtatni a testalkatunkon"

Hogyne lehetne? Edzél jól és keményen, táplálkozz jól és okosan, aztán jól fogsz kinézni.

2023. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%

Ellentmondások vannak itt. "30 éves korban zárul le. Utána már nem lehet ilyen módon új izmot építeni".


Van egy jó hírem. 30 éves kor előtt sem lehet új izmot építeni, csak a meglévőt erősíteni.


Az állatok, patkányok, halak képesek arra, hogy új izmot építsenek, az ember nem. Legalábbis még közvetlenül ezt nem figyelték meg soha. Elvileg lehetséges, hogy minimális új izomrost keletkezzen, nagyon nagyon hosszantartó (akár évtizedes) gyúrómúlttal és némi szteroid használattal, de nincs rá bizonyíték. De ha mégis igaz, akkor sem jelentős mennyiségben történik, a hobbigyúrósokat pedig nem is nagyon érinti.


Tehát 30 éves kor után is ugyan az az elv. Mint egy megtiport hosszabbító, amit szigetelőszalaggal javítasz meg, úgy vastagodik a meglévő izomrost. Ez végig így működik. Egy testépítőnek sincs több izma, csak a meglévő rostok vastagabbak az edzéstől. Nyilván genetika meghatározza, hogy mennyi szállal születünk, és egy több izommal rendelkező ember jobban fog tudni izmot építeni, mert alapból több a rostja. Ők lesznek majd a testépítők például.


Az idő előrehaladtával a hatékonyság romlik. Egyre csökken a növekedési a hormon, ami nagyon fontos. Egyre több idő kell a regenerációhoz. Az ízületek egyre jobban kopnak, amik már magát az edzést is hátrányosan érinthetik...

2023. okt. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

"állatok, patkányok, halak képesek arra, hogy új izmot építsenek, az ember nem. Legalábbis még közvetlenül ezt nem figyelték meg soha"

Itt a gyakorikerdesek.hu-n mindig tanul valami újat az ember. Erre a megállapításra tudsz linkelni valamilyen szakirodalmi forrást?

2023. okt. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!