Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A Spar saját márkás Whey...

A Spar saját márkás Whey Protein fehérjeporáról mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Tartalma, összetétele alapján ismertebb márkákkal összehasonlítva megéri az árát?
2023. okt. 28. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem próbáltam, de a összetevői (hajszál híján) megegyeznek a builder-es fehérjével.


[Spar csokis]: Tejsavófehérje koncentrátum 84,8%, Zsírszegény kakaópor 5,8%, L-glutamin 2,8%, Krémesítő keverék [részben hidrogénezett kókuszzsír, sovány tejpor, emulgeálószerek (zsírsavak mono- és digliceridjei, zsírsavak mono- és digliceridjeinek ecetsav-észterei), glükózszirup, szacharóz, tejfehérje, stabilizátor (kálium-foszfátok), csomósodást gátló anyag (kalcium-foszfátok)], Aromák, Sűrítőanyag (cellulózgumi), L-arginin 1%, Étkezési só, L-leucin 0,2%, Emulgeálószer: lecitinek (szója), Édesítőszer (szukralóz), L-izoleucin 0,1%, L-valin 0,1%.


[Builder csokis]: Tejsavófehérje koncentrátum 85%, zsírszegény kakaópor, L-glutamin 2,8%, krémesítő keverék [részben hidrogénezett kókuszzsír, sovány tejpor, emulgeálószerek (E471, E472a), glükózszirup, szacharóz, tejfehérje, stabilizátor (kálium-foszfátok)], aromák, sűrítőanyag (cellulózgumi), L-arginin 1%, étkezési só, L-leucin 0,2%, emulgeálószer: lecitinek (szója), édesítőszer (szukralóz), L-izoleucin 0,1%, L-valin 0,1%.


A glükózszirup elég bizarrul hangzik egy elvileg "egészséges" cuccban, igaz egy adagban (30g) csak 1,6g cukor van, na de akkor is... én egyiket sem venném meg, az utóbbinak gyanúsan szar az aminosav profilja, még így is hogy fel van javítva.

2023. okt. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm, a glükózszirup fel sem tűnt.

Annyit még segítenél, hogy mit értesz az aminosav profilon ezeknél a termékeknél?



Illetve ha van olyan, amit te szívesen használnál és a nagyon ismerteknél azért azoknál olcsóbb?

2023. okt. 29. 11:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Aminosav-profil: a fehérjék aminosavakból állnak. Az egyik legfontosabb a leucin, pl. a Stillmass fehérjékben 8-13g van 100 grammonként (inkább a több), a builderesben csak kb. 7.5, még úgy is, hogy raktak bele pluszban. Pedig elvileg mindkettő "tejsavófehérje"... valószínűleg szarabb a minősége ezeknek.

Tessék, válogass: [link]

2023. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen a builderes fehérjétől nem is tudsz fejlődni, annyit számít az a pár gramm leucin -.-"
2023. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es nyilván nem így érettem... csak a különbséget akartam érzékeltetni.
2023. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!