Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés szempontjából van...

Testépítés szempontjából van értelme a Hot Iron edzésnek?

Figyelt kérdés

Kipróbáltam. Kis súlyokat emelgettünk perceken át, 40-60 ismétlés gyakorlatonként. Aztán abbahagytam és most otthon edzem, az ottani súlyok két és fél-háromszorosával kezdtem, nyilván nem 1×60, hanem pl 3×8 ismétlésekben.


Úgy érzem, hogy ez a Hot Iron már inkább kardio, mint erőedzés, és nem lehet tőle izmosodni, max lefogyni. Ti hogy látjátok?



2023. nov. 3. 19:52
 1/2 anonim ***** válasza:
76%
Ezzel maximum 55 kilós nők tudnak "izmosodni" az első három hónapban, utána már ők sem. A hot iron egy pénzlehúzó mama-torna. Kardiónak vicc, hosszútávú izmosodást nem eredményez (pláne nem naturálon), fogyni pedig a kalóriadeficittől fogsz. Semmi értelme, minden szempontból egy felesleges időpocsékoló bohóckodás. Ha kardiózni akarsz, akkor futás, labdajáték, kerékpár, úszás, ugrókötél, lépcsőzés, ellipszis tréner (bármi egy állóképességi mozgásforma). Ha izmosodni szeretnél, akkor progresszív súlyzós edzés. Ha fogyni szeretnél, akkor kalóriadeficiten alapuló étrend.
2023. nov. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy írták a hízás-fogyás kérdése csak kalóriától függ, mozgás nélkül is lehet fogyni.

Ahhoz hogy izmot tudj építeni, (az ahhoz megfelelő tápanyag mennyiségen kívül) kellően intenzív fokozatosan növelő terhelés kell, ehhez egy hot ironnak szinte semmi köze, nagyon minimális lesz az az izomzat. A legtöbb ember még aránylag intenzív súlyzós edzéssel se épít szinte semmi izmot egy kis alapon kívül, mert pl. a volumen kevés vagy mert nem törekednek a nagyobb súlyra, túl sokat pihennek két edzés között stb

2023. nov. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!