Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet abból baj, ha csak...

Lehet abból baj, ha csak házra edzek?

Figyelt kérdés

Én nem akarok testépítő lenni, még csak kifejezetten izmos sem szeretnék lenni.

A lábaimat szeretném jobban meg edzeni, a jobban alatt azt értem hogy jobban mint a többi részem… Illetve a hátam. Minden más részem csak sajáttestsúllyal edzeném, mivel az én céljaimhoz ez elég.

A lábaim és a hátam viszont szeretném ha egy PICIT izmosabb lenne, mint amire a sajáttestsúlyos edzés elég…


Ebből lehet valamilyen egészségügyi problémám? Márt azt olvastam, hogy pl. aki a vállát edzi meg jobban, s ettől a háta elmarad, annak rossz lesz a testtartása, ami gerinc problémákat okoz… Persze lehet, hogy ez is csak komolyabb szintre értendő.



2023. nov. 5. 13:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Hátra*
2023. nov. 5. 13:52
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Wellness kategóriában ezek az izmok vannak jobban megedzve. Esetleg arra készülsz?
2023. nov. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem készülök semmire, totál amatőr vagyok. Szimplán nekem az tetszik, ha ezek az részek látványosabbak, a többi meg eléggé hidegen hagy.
2023. nov. 5. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
akkor csináld így!
2023. nov. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az sosem egészséges reumatológiai szempontból, ha az egyén egyoldalú erősítéseket végez, és adott izomcsoportoknak nem edzi az antagonistáit. Ha az izomegyensúly felborul, az nem csak fájdalommal, rossz izületi működéssel, gyulladással tud járni, hanem más egyéb mozgásszervi kórképekkel is. Én nem ajánlom, hogy csak hátra és lábra edz, semmi másra nem, de a te döntésed.
2023. nov. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!