Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek hozzá az...

Hogyan kezdjek hozzá az edzéshez? Vagy egyáltalán hogyan vegyek merészséget arra, hogy elmenjek a terembe?

Figyelt kérdés
Jelenleg 20 éves srác vagyok, 170 cm magas kb, és 55 kg… (Igen, igen. Tudom, eléggé vékony testalkatú vagyok…) A testalkatom ellen nem tudok sajnos sok mindent tenni, mert édesapám is, édesanyám is illetve nagypapàm is ilyen testalkatú mindkét család részről… Kb. 2 éve dohányzom (Előtte is folyamatosan ilyen testalkatú voltam) és le szeretném tenni a cigit is. Lehet, hogy ez is visszatart sok dologban, nem mellesleg utálom, hogy cigi szagú a ruhám, a kezem, meg a szám is, szóval változtatni szeretnék. Barátnőmmel 2-3 évig voltunk együtt, és kb. 1 éve mentünk szét, de a mai napig elég nagy nyomot hagyott bennem, és még mindig ott tartok, hogy nem tudtam 100%-ban túl tenni rajta magamat. És én abban is hiszek, hogy ha rendszeresen elkezdenék járni edzeni, akkor ez is sokat segítene rajta. Legjobb barátommal megbeszéltük, hogy 1 hónapon belül el kellene kezdenünk járni terembe edzeni, egy kicsit fejleszteni magunkon. Ez mind szép és jó. Időm is, illetve kedvem is, meg elszántságom is lenne hozzá. De egyetlen egy probléma van. Még pedig az, hogy tuti kinéznének a teremből engem. (Debrecenbe járnánk edzeni egyébként) Már maga a miatt, hogy nem vagyok egy vastag testalkatú ember, és ott a sok izmos, edzett ember között kicsit kellemetlenül érezném magam, és biztos vagyok benne, hogy ha elkezdenék edzeni, lenne ott 1-2 nagyképű ember aki tuti nézegetne, ami idegesítene. Mit tanàcsolnátok?

2023. nov. 5. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb esetben ez az "engem kinéznének a teremből mert-" dolog csakis a nem járó emberek fejében van. A valóságban senki nem foglalkozik veled a teremben amíg nem vagy tapló vagy udvariatlan. Ugyanannyi jogod van ugyanabba a terembe járni mint az izmos vagy túlsúlyos embereknek, hiszen senki nem úgy születik, hogy tökéletes fizikummal rendelkezik, mindenki dolgozik érte.

De hiába ír ide bárki bármi bátorítót, vagy keresel magadtól motivációt, az egyetlen ami segíteni fog az az ha fogod magad és elmész még ha eleinte szar is.

2023. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem foglalkozik senkivel egy konditeremben, ez tipikusan csak a laikusokban élő hülye mítosz. Ha nincs három lábad, vagy két fejed, akkor senki nem fog még csak rádnézni sem a teremben, ebben biztos lehetsz. Nézd meg ezt a két videót, aztán irány a gym:

https://www.youtube.com/watch?v=AYnJ7kka8Ew

https://www.youtube.com/watch?v=y-vSF1mCfRE

2023. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A többség aki konditerembe jár nem nagy kondis, főleg ha könnyen megtalálható puccos terembe jársz. Én amúgy régen vékonyabb voltam mint te, de simán ki lehet belőle jönni, sokat kell enni és edzeni.
2023. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!