Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tudnám megvalósítani...

Hogyan tudnám megvalósítani max 5 napban, hogy 2x tudjak minden izomcsoportot edzeni?

Figyelt kérdés

Eddig egy héten 3x edzettem push, pull, legben ami tökéletes volt számomra azonban nem rég hallottam, hogy nagyban segíti az izomfejlődést ha egy adott izomcsoportot egy héten 2x edzünk.


Sok felosztásról hallottam és a főprobléma, hogy vagy 6 naposak (pl a ppl amiben edzettem) vagy egymás mellé kerülnek olyan napok mint a mell, váll és ezért nem tud rendesen regenerálódni az izom illetve nem fog olyan jól menni az edzés.


Összegezve:

Van valakinek ötlete, hogyan tudnám max 5 napban megdolgoztatni 2x az összes izomcsoportot úgy, hogy közben regenerálódni is tudjon?


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. jún. 27. 15:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig egy héten 3x edzettem push, pull, legben ami tökéletes volt számomra"


Akkor ne válts át semmire, amíg ez működik.

2023. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó, de valószínűleg sokkal nagyobb fejlődést tudnék elérni több edzéssel.
2023. jún. 27. 16:31
 3/13 A kérdező kommentje:
Plusz már vagy 4-5 hónapja ebben edzem.
2023. jún. 27. 16:32
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az alsótest-felsőtest felosztás a klasszik megoldás. Így 4x edzés jön ki egy hétre.


pl. (1:40-nél) https://www.youtube.com/watch?v=YbVM7EZTqwA

2023. jún. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy jobban tudnál fejlődni.


Nagyon sok embernek jobban bejön a heti 1x / edzés / izomcsoport.

Oké, hogy a tanulmányok szerint 2x érdemes lenne megedzeni 1 izmot, de ez nincs kőbe vésve.


Én nem változtatnék, hisz írtad, hogy fejlődsz ezzel. Ebben a sportban aranyszabály: Ami működik, azon nem változtatunk.


De ettől függetlenül kipróbálhatod.


Pár opció:

Alsótest-felsőtest bontás, 4 napban

Ez amolyan A-B-A-B, ahol A napon lábazol, B napon felsőtestet edzel (vagy fordítva... :D) A legjobb felosztás ebben a 2 nap edzés 1 nap pihenő 2 nap edzés 2 nap pihenő.


5 napos pedig talán ez a leglogikusabb: Alsótest-felsőtest-toló-húzó-láb, vagy toló-húzó-láb-felsőtest-alsótest.


Itt hétfőn alsótest, kedd felsőtest, szerda pihenés, majd csütörtök péntek szombat a toló húzó láb, vasárnap pedig pihenés.

Vagy pedig egymás után 3 edzés, 1 pihenő és utána 2 edzés 1 pihenő.


De ezek csak felosztások. Ezen fog múlni a legkevésbé a fejlődésed. A volumen, intenzitás lesz a mérvadó. Tudsz hatékonyan edzeni 3 napban is ha jó a volumen és intenzitás, de tudsz heti 5 napban is sok munkát csinálni és túledzed magad.


Tapasztald ki, hogy neked melyik válik be. Én naturálon heti 5 edzést csak akkor javaslok, ha képben vagy a volumen és intenzitással, tudsz edzést programozni és nem ismeretlenek számodra az RIR és RPE, mint fogalom.

2023. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ezek közül nekem a toló, húzó, láb, felsőtest, alsótest a legszimpatikusabb.


Azt nem tudom csak, hogy egy felsőtest edzésnél akkor minden gyakorlatot ismételjek meg amit a toló és húzó edzésen csinálok?

Az alsótest esetében pedig azt amit a láb napon?

2023. jún. 27. 21:50
 7/13 A kérdező kommentje:

És gond szerintetek ha ennyi felcserélés lenne benne?


Hétfő: láb

Kedd: húzó

Szerda: toló

Csütörtök: alsótest

Péntek: felsőtest

2023. jún. 27. 22:01
 8/13 anonim ***** válasza:

5 napban ?

Tök egyszerű.Elosztod két felé az izomcsoportjaidat.

(Mondjuk máskép értelmezhetetlen 5 napban 2 szer megedzeni mindent)

A nap

B nap

Pihi

A nap

B nap

2023. jún. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jó de itt akkor


Ha "A" az alsótest akkor oké lábra edzem és ez így jó


Ha "B" a felsőtest akkor most minden egyes izmot edzek egy nap? Az már kicsit sok + a teljesítményre fog menni.

2023. jún. 28. 14:01
 10/13 A kérdező kommentje:
Hogy egyszerre szeretném az összeset
2023. jún. 28. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!