Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Deadlifetelésnél miért ájulnak...

Deadlifetelésnél miért ájulnak el/esnek össze? Mi okozza ezt pontosan?

Figyelt kérdés

nov. 12. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
A "jó" légzés miatt. Nagyon nagy levegővétel, belégzés, benntart, törzs erősen megfeszít, gyakorlatvégrehajtás. Ez a sorrend. Na most ez egy kis oxigénhiányt tud előidézni arra az egy-két másodpercre, ami könnyen megnyomja az ember fejét, ez pedig némely esetben okozhat egy pillanatnyi ájulást. Az ájulás egyébként haladóként ritka, kezdőknél gyakoribb inkább. Én kezdő erőemelőként az első pár hónapban többször ájultam be, aztán hozzászoktam, és ma már ez nem fordul elő. Egyszer fordult elő azóta, amikor életemben először (és valószínűleg utoljára) felhúztam a 260 kilót. Feljött a súly, kiálltam vele, ledobtam, aztán vele együtt a fejemet is a platformra, mert lekapcsolták a villanyt. Ez azért volt, mert akkora belégzést, akkora törzsfeszességet, akkora grindot, akkora harcot, akkora erőkifejtést még soha nem adtam bele egy liftbe sem.
nov. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felmegy a vernyomas, volt h meg kellett kapaszkodni meg sipolt minden 😀
nov. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
32%
Mert felhúznak 300 kilót és elájulnak a gyönyörtől.🤣🤣
nov. 13. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 attila_72 válasza:
50%
Egyáltalán mi a fene az, és miért kell olyat csinálni?
nov. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!