Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez miért történik? ("vizesedés"?)

Ez miért történik? ("vizesedés"?)

Figyelt kérdés

A sztori elég hosszú lenne, ha mindent leírnék, de röviden:


Egy nagyobb fogyás után elkezdtem "tömegelni", majd leszálkásítani. Genetikámból adódóan elég kevés kalóriát ehetek, így a szálkásítás végére is 1600 kalóriát ettem már és mellé rengeteg mozgás volt. Ez volt nyáron. Meguntam, és bevallom, hogy vissza jött a nagy része.


Júniustól augusztusig felmentem 2300 kalóriára, de valamilyen oknál fogva azt gondoltam, hogy nekem még fogynom kell, ezért visszaálltam az 1600-ra. Majd újra elkezdtem enni, de jóval többet, mint 2300, és 2 hét alatt simán feljött +5kg a mérleg szerint. Sokkal rosszabb volt a formám nyilván, zsírosodtam, de amint visszavettem a szénhidrátból és a kalóriákból fokozatosan kezdett javulni a forma de ennek ellenére a súlyom ugyanúgy változatlan volt.


Most novemberben ismét volt egy ilyen korszak, ahol +3kg feljött elég rövid idő alatt, a forma megint zsíros volt, de visszább vettem a kalóriákból és egyre javul folyamatosan a forma, viszont ugyanannyi a súlyom.


Itt arra akarok kilyukadni, hogy 71kgosan is úgy nézek ki, mint 75kgosan.

Felmentem 68ról 70kgra, vissza 68kg, onnan fel 73kg (ez volt a 2 hét alatt +5kg), most pedig 76kg vagyok. A forma javul a kevesebb kalória miatt, de a mérleg szerint ugyanannyi a súlyom.


Van erre valami magyarázat?



dec. 11. 19:33
 1/1 Meton ***** válasza:

Persze, de a súly sok dologból áll. Az étel általában könnyebb, ebből lesz valamennyi zsír. De ha többet eszel, több vizet is iszol, na ebből több súly is lesz. A vizet leginkább az izmok veszik fel, talán ezért is lesz jobb formád. A vizet ki tudod szorítani, ha növeled a terhelést, de ha sok vizet iszol, akkor sót is kell pótolni. Mondjuk egy kávéskanálnyit feloldasz vízben, de kicsit kellemesebb, ha víz nélkül rakod a szádba és utólag iszol rá vizet. A só kiszorítja az izmokból a vizet, vagyis inkább csak eltolja kicsit az egyensúlyt. De figyeld a hatást, hogy csökken-e a súly. Általában vizelet formájában jön ki a felesleges víz. A só nem mindegy, hogy milyen. A tengeri sóval vigyázni kell a magas kálium tartalma miatt, de hegyi sót nem tudsz túlzásba vinni. Mondjuk ilyen a Himalája, vagy az Erdélyi só. Amit hegyből bányásznak, az veszélytelen.

Megjegyzem, a víz az izmokból távozik, tehát az izomtömeg fog csökkenni.

A csontok is adnak a súlyhoz, de ez nem a táplálkozástól függ, hanem a terheléstől. Erősebbek és tömörebbek lesznek.

dec. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!