Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fej fölött kitartott guggolás/...

Fej fölött kitartott guggolás/overhead squat gyakorlatnak lehet értelme, ha nem vagyok súlyemelő?

Figyelt kérdés

Az instagrammon van egy strongman, ő rendszeresen csinálja.

Mi lenne ha kieg gyakorlatnak beraknám guggolás mellé



dec. 17. 04:48
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Minden gyakorlatnak van ertelme. Gondolom testepito se vagy, vagy pl szoktal futni.. attol meg van ertelme, h nem vagy futo
dec. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok értelmét látom, ugyanis az overhead squat egy feleslegesen kényelmetlen és nehéz gyakorlat hobbigyúrósok számára, és rengeteg optimálisabb alternatívája van, de ha te szereted csinálni, megvan hozzá a mobilitásod, tudsz benne időről időre progressziót elérni, akkor miért ne?
dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne.Sok haszna van.Pldául pofára vagy hátra esel,megrántod a derekadat,a nyakadat,a vállad kificamodik stb..

Ugylátszik az idióták még mindig találnak lelkes követöket,akik okvetlen ki akarnak próbálni vmi fa$$ágot.Persze felelősségvállalás az nem lesz.

dec. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mégegyszer kicsit bővebben;


Nem vagy súlyemelő.

Nincs benne gyakorlatod

Izomfejlődés szempontjából nulla értéke van.

Ha a segédizmok erejét vagy edzését reméled,a guggolás önmaga is erre szolgál.Nem kell neked összetett gyakorlatokkal egyensúlyozással meg robbanékonysággal okoskodnod!Főleg nem egy video alapján.Ember!Egy súlyemelő hetekig sima bottal és edzővel gyakorol bizonyos mozgássorokat,az ütemet,


mozdulatokat!!

Nem fogod az előnyeit semmire se használni

Plusz kva nagy kockázatot vállalsz be kevés/nulla pozitívummal.

Guggolás mellé rakj be egy normális gyakorlatot hókuszpókusz nélkül!

3#voltam.

dec. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy a lábamat nem igazán tudnám vele edzeni, mert akkora súlyt nem tudok kitartani a fejem fölött, hogy az a combokat kellő mértékben terhelje. Törzsre talán jó lehet, de arra is vannak hatékonyabb gyakorlatok.


Idiótának nem mondanám a srácot, azért mégiscsak egy hivatásos strongman és u105-ben valami világrekordot is tart.

dec. 17. 19:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Izomépítő hatása nincs, ez tény. Úgy, ahogyan a sima felhúzásnak sincs sok, ellenben rengetegen csinálják. Tehát:


Ha élvezed, akkor csináld. Sokkal jobban fogsz egy olyan gyakorlatba teljesíteni, amit élvezel, mintsem egy olyanban, amit utálsz.


Én biztosan nem csinálnám. A srác is azért csinálja, mert strongman, de ezt is értelmetlennek tartom, mert gyakorlatilag nincs olyan versenyszám, ahol ezt kérik. (de javítsatok ki, ha tévedek) Kevesebb súllyal tudod csinálni, sérülésveszélyes, semmi értelme.


Legyen 1 guggoló mozdulatod (lehetőleg ne az, amiről a kérdés is szól..), mellé combfeszítő gép és kész a combfeszítő edzésed.

dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5#Rendben.Nem konkrétan rá utaltam és biztos elismerést érdemel.Maga a jelenség dühít.Konkrétan hogy amatőröknek vagy laikusoknak hozzáférhető okosságokat mutogatnak Amikben van ráció ugyan,de veszélyesek felvezetés és komoly ellenőrzés ,segítő hiányában.Ez még a jobbik eset.A másik az,amikor valóban egy random kitalált bohóckodást akar valaki népszerűsíteni,mert már nincs kell nézettség.Oltári nagy marhaságokat képesek megosztani hiszékeny emberekkel,akik majd vmi trükkös csodagyakorlattól fogják várni az áttörést!


Egyszerűen nem szeretném hogy bárki lesérüljön,csak erről van szó.És elnézést ha túl erősen reagáltam le.

dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!