Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csuklyás izmokat van értelme...

Csuklyás izmokat van értelme külön edzeni?

Figyelt kérdés
PPL felosztásban, én push napra raknám hiába pull a mozdulat, van bármi értelme külön azt is megdolgozni?
dec. 27. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A csuklya minden gyakorlatnál dolgozik, ahol a váll vagy a lapocka mozog, ez pedig a legtöbb gyakorlatnál adott. Nyilván ha ki akarod maxolni a csuklyád fejlődési potenciálját, akkor célszerű külön izolációt is végezni rá, de mint gyógytornával foglalkozó szeretném elmondani, hogy a csuklya, tehát a trapéz felső rostjai a legtöbb embernél amúgy is túlterheltek, kötöttek (pláne gyúrósoknál), úgyhogy ha szeretnéd izolálni, akkor mindenképp fektess hangsúlyt a nyújtásra és az izom masszírozására, lazítására, mert hamar megjelenhet fájdalom, vagy valamilyen mozgásszervi kórkép.
dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbálok ébredés után és lefekvés előtt 15 percet nyújtani, de nem mindig van rá időm vagy türelmem. Közvetlen edzés után, vagy a teremben nem nyújtok.
dec. 27. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Én soha nem edzettem rá külön, pont azért, amit az első válaszoló megfogalmazott szépen.
dec. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alkatfüggő. Nekem pl kell ra külön edzeni mert meg a nagy súlyos felhuzastol sem nő. Masnak nem.
dec. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én szoktam,miért ne ha úgyis a teremben vagyok,edzeni meg szeretek,mar miért ne
jan. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!