Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vállra elég ha csak állig...

Vállra elég ha csak állig húzást csinálok? Nyomó gyakorlatként meg fekvenyomás.

Figyelt kérdés

jan. 7. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az állig húzás egy izületgyilkos gyakorlat, aminél ezerszer jobb és értelmesebb alternatívák léteznek, de te tudod. Az biztos, hogy az állig húzással nem edzed meg a váll minden részét, a nyomó gyakorlatok pedig szintén csak az elülső deltát dolgoztatják érdemben, úgyhogy egy oldalemelést én mindenképp beiktatnék, de attól függ, mi a célod. Ha ki akarod maxolni a vállad fejlődését, akkor nem elég az állig húzás és a fekvenyomás. Ha viszont csak szimplán szeretnél jobb vállakat az átlag utca emberénél, akkor elég az állig húzás és a fekvenyomás.
jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha vizisikló vállakat akarsz, akkor jó. Ha azt szeretnéd, hogy kinézzen a vállad valahogy, akkor kezdj el normálisan vállazni!
jan. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Erőemelő szeretnék lenni, a fekvenyomásomat akarom fejleszteni. Ahhoz meg úgy tudom, hogy nem szükséges az oldalsó váll, az oldalemelés nem adna hozzá semmit. Így ha nem szükséges, akkor inkább másra fókuszálnék. De, hogy elülső vállra elég vagy kevés, azt nem tudom.


Az állig húzást azért szeretem, mert leedzi a csuklyát és a hátsó vállat is. A hátsó váll pl. stabilizál a fekvenyomásnál, így az hasznos.

jan. 8. 00:40
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az okos eszmefuttatásaid során erre jutottál, akkor miért írsz ki ide kérdést? Csináld azt, amit jónak látsz. Nem az én vállamról van szó.
jan. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Aki még 2024-ben is azt hiszi, hogy az erőemelés annyi, hogy csak guggolás, fekvenyomás, felhúzás, mellette egy-két kiegészítő, aztán szevasz, az se izomtömegben, se powerben nem fog messzire jutni.
jan. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nemrég még a TSM módszer volt a sláger a gyakorin. Ők is azt mondták, hogy elülső vállra elég csak a fekvenyomás. Oldalsó vállra meg oldalemelés
jan. 8. 13:23
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha ezt mondta Szuli egy cringe tiktokt videóban, akkor biztos így van.

Te amúgy az alapján edzel, hogy mi a sláger a gyakorikerdesek.hu-n? Akkor talán ezért nem vagy izmos és erős.

jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

#6

"Sláger a gyakorin"🤣🤣 édes jó istenem...🤣🤣

Ember, az a bolond, aki az épp aktuális gyakorikérdéses sláger, trend, agymenés szerint edz.

Ha itt azt mondja neked Menő-manó Jóska, hogy nem jó a bro split felosztás, akkor soha nem edzel bro split felosztásban? Ha azt mondja, hogy nem kell bicepszezni, mert hátazásnál kap elég terhelést a bicepsz, akkor soha nem fogsz bicepszezni?

jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A bro split-et én sem tartom jónak, egyik erőemelő edző csak “bro shit”-ként hivatkozik rá.


Nincsenek váll gyengeségeim. A fekvenyomásomon egyértelműen látszik, hogy a tricepsz a gyenge láncszem.

Ezért oldalemelés helyett inkább tricepszezek.

Egy fekvenyomó edzésen így is 6-7 gyakorlat van. 2 féle fekvenyomás, 2 tricepsz és 2 felső hát gyakorlat. + has


Régen sokat nyomtam fej fölé. Az is érdekes, hogy matematikai statisztikai módszerekkel sikerült kiszámolnom, hogy nincs szoros kapcsolat a fekvenyomás és a fej fölé nyomásom közt. Ha fej fölé nyomásban erôsödök, nem fogok nagyobbat fekvenyomni.

jan. 9. 00:42
 10/13 anonim ***** válasza:
minek írsz ki kérdést ha elhatároztad hogy mit fogsz csinálni és nem érdekelnek a válaszok?
jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!