Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem sok egy napon hátat-biceps...

Nem sok egy napon hátat-bicepszet-lábat eddzeni? Így jönne ki, mivel otthon van pad, súlyok, stb., mell-tricepsz-has-oldalsó váll teljesen jó lenne otthon is.

Figyelt kérdés
...így fele annyit kellene terembe járnom (pénz es melo miatt sem mindegy), az edzések viszont kicsit asszimetrikusak lennének, az egyik súlyosabb lenne, mint a másik (haha, súlyosabb :D)...
jan. 8. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha fejlődsz, izmosodsz, erősödsz, van progresszió, tudsz regenerálódni, akkor jó lesz, ha nem, akkor nem. A felosztás alapvetően mindegy, bár haladóként ritkán tud optimális lenni több nagy izomcsoportot egy napon edzeni, de egyéni, hogy kinél mi működik hosszútávon.
jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki. Nekem pl. sok volt, de amilyen lábedzéseket csinálnak egyesek nyugodtan mehetnek tovább más izomcsoportokra.
jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy tisztességes lábazás után köszönöm szépen, én másik izomcsoportot már nem kérek. Hát meg egyenesen fogalmam sincs hogy férne bele valakinek is.
jan. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"az edzések viszont kicsit asszimetrikusak lennének"


Tök mindegy. Az izom látja, hogy mit mivel edzel.


Az már más kérdés, hogy ahogyan a 3#-as írja, nekem sincs semmi erőm egy lábazás után, az tuti..

3 szett guggolás után végem van és még van 3 szett combfeszítő + 6 hajlítóra + 3 vádli. Nekem eszembe se jutna ezek után még ott karozgatni vagy bármi.


Persze, nem azt mondom, hogy nem lenne működőképes a Te opciód, de erősen kétlem, hogy egy normális lábedzés után neki állj még ott utána bicepszezni, nemhogy még hátazni..


Ha mellezni van elég súly, akkor hátazni hogyhogy nincs? Nem tudom elképzelni azt, hogy ha neked X súly elég mellezni, akkor miért nem tudsz vele hátazni.


Úgy viszont jobb lenne szerinten, ha külön szednéd a lábat.


mell-hát-hajlító (2-2 mell hát gyakorlat 2-3 szettel, meg RDL 2-3 szett) Gondolom 4x fogsz edzeni, így ez 8-12 szett / hét / izomcsoport a mell-hát, hajlítóra meg elég 3 szett RDL simán


combfeszítő-váll-kar (combfeszítő 6 szett, pl 3 guggolás, 3 combfeszítő gép, 1 oldalsó váll 2-3 szett, 1 vállból nyomás (bár én ezt hagynám, csak akkor nyomnék vállból, ha nagyon le van maradva, mert egyébként felesleges, mert minden nyomásnál kap terhelést az elülső vállad), karra meg tök mindegy, karhajlítás meg karnyújtás, 3-3 szett)

jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi jött ki:


"A" nap

(1) Fekvenyomás

(2) Tárogatás

(3) Tricepsznyújtás

(4) Oldalemelés

(5) Plank


"B" nap

(1) Evezés

(2) Lehúzás

(3) Bicepsz

(4) Guggolás

(5) RDL

(6) Vádli

jan. 9. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!