Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csirkemellfilénél hogy számolj...

Csirkemellfilénél hogy számoljam a fehérjét?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy 100 grammban vagy kb 20 g fehérje. Gondoltam veszek egy kilót, az elég 2 napra, és a fél kilóval bevittem 100g-t, meg a köret, meg a fehérjepor, aztán meg is vagyok aznapra.

Egy grillserpenyőben csináltam meg, egész jó lett, de utána jött a felismerés, hogy ahogy sült és a víz elpárolgott belőle ez marhára nem maradt fél kg, olyan 300 g körül lehet.

Szóval ilyenkor hogy kell számolni a fehérjét? A 300g csirkemell az nagyjából 60g fehérje, vagy ahogy a boltos adta és elkészítés előtt volt fél kg = 100g fehérje?


febr. 2. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az érték a nyers húsra vonatkozik. Ahogy sült, a víz elgőzölgött belőle, de a fehérje benne maradt.
febr. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyers húsra érvényes fehérjével számolj
febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor számolok fél kilóra 100 gramm fehérjével.
febr. 3. 06:26
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindig a nyers kcal értékkel kell számolni. Azért arra figyelj, hogy váltogasd a fehérjeforrásaidat, mert pár nap után hányni fosz a csirkemelltől, bármelyik sovány hús jó, ha épp nem testépítő versenyre készülsz. És feltételezem ez nem áll fenn.

Alapból arra is érdemes lenne figyelni, hogy a fehérjeporon kívül ne egyféle fehérjeforrással (jelen esetben a csirkemellel) old meg a napi fehérjebeviteldet!

febr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Van abban 22% is..
febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Makrotápanyag és kalória nem párolog el. Ezért merünk mindent nyersen / szárazon.
febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!