Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fájdul meg a derekam...

Miért fájdul meg a derekam lábedzés közben?

Figyelt kérdés

Minden lábtoló gépnél és minden guggolásnál már a második kör közben megfájdul a derekam, pedig mindig figyelek a helyes mozgásra. Lábtolásnál nem emelkedik el a derekam a támlától, sarokból nyomom a súlyt és nem talppárnával, szóval nem értem mi lehet a gond.


Valakinek van valami jó tanácsa, hogy mire figyeljek még? Elég bosszantó hogy nem tudok megcsinálni egy rendes lábedzést.


Előre is köszönöm!



febr. 18. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Rossz technika, rossz mobiltás, rosszul megválasztott munkasúly, rossz programozás, lappangó sérülés, bármi lehet a háttérben. Látatlanban semmi konkrétat nem lehet mondani. Kérj segítséget egy edzőtől.
febr. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom számít e, de egy 23 éves 74kg-os srác vagyok, szóval szerintem alapesetben még nem indokolt a derék fájdalom..
febr. 18. 17:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben.
febr. 18. 17:40
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"23 éves 74kg-os srác vagyok, szóval szerintem alapesetben még nem indokolt a derék fájdalom"

Kivéve, ha valami adott az 1. kommentben felsorolt problémák közül. Nem sokat jelent, hogy 23 éves vagy és 74 kiló.

febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként favágásnál (baltával) is megfájdul a derekam, de rohadtul.
febr. 18. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Edző, gyógytornász, orvos. Valamelyik majd segít a három közül.
febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem előbb az orvos lesz, mert 11 éve sportolok és már van némi rálátásom a helyes technikákra. Csak azért írtam ki a kérdést, hátha járt már valaki hasonló cipőben.


De köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

febr. 18. 17:58
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem lábtolón csak akkor fáj a derekam (ott is csak jobb oldalt), ha öv nélkül végzem a gyakorlatot. Próbáld ki, ha eddig nem használtál övet, most használj.


De, érdemes megnézetned valakivel, nehogy komolyabb baj legyen.

febr. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8


Ezt már többen mondták nekem mostanában, de valahogy mindig kiment a fejemből, szóval még sosem használtam.

Kövi edzésen mindenképp felveszek egyet!


Köszi szépen a tippet!


És igen, muszáj lesz megnézetni.

febr. 18. 18:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet meglévő problémád van, akkor hiába szabályos a gyakorlat, fájni fog guggolás közben ha nagy a súly.

Lábtolónál már kevésbé kéne fájnia, valószínűleg rosszul veszed fel a pozíciót. Amikor életemben először próbáltam lábtolózni úgy éreztem mintha kést döfnének a gerincembe (alapól se teljesen ép az egyik csigolya), mert a lefele irányuló támadáspont valahova a gerincem közepe felé mutatott, nem a csípőm irányába, tehát elkezdett erőkifejtés közben görbülni a gerincem. Nekem ebben pl. az segített, hogy egy széles súlytárcsát rátettem az ülsére és egy párnát, így már egyáltalán nem érzem a gerincem, kétszer akkora súlynál se. Jobb esetben állítható az ülés és a háttámla is, nálunk nem.

febr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!