Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzőterem tulajdonos írt...

Edzőterem tulajdonos írt nekem egy edzéstervet, de nem rakott bele pl. deadliftet se guggolást. Lábedzésre lábtolót rakott, ennek lehet valami oka?

Figyelt kérdés
2023. okt. 28. 15:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Mivel nem a gyakorlatszelekciótól függ a fejlődés, ezért ennek sok jelentősége nincs. Én a saját lábedzésemet elképzelhetetlennek tartom deadlift vagy guggolás nélkül, de deadlift vagy guggolás nélkül is lehet jó és izmos lábad (lábtoló, lábnyújtó, lábhajlító, pendulum, stb.).
2023. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az az oka, hogy ha csak izom méret növelése a cél, nem kell guggolni, vagy felhúzni. Én pl. nem csinálok felhúzást, de nálam heti kettő guggolás alapvető, az egyik kedvenc gyakorlatom.
2023. okt. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

kérdezd meg az edzőterem tulajdonosát


amúgy meg tényleg tök mindegy a gyakorlatok szelekciója. ha szeretsz gugolni meg felhuzni akkor irass olyan tervet amiben van gugolás felhuzás ha meg nem akkor ezek nélkül is lehet építeni nagyon korrekt alsó testet

2023. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hat mert gondolom nem eroemelo celokkal edzel. Nincs kotelezo gyakorlat. Ha te jobban szereted azt, mond h irja bele
2023. okt. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

nem erőemelő céllal, csak izom méret növeléséért


viszont azt olvastam, hogy ezek a legalapvetőbb gyakorlatok, és ezek növelik a leginkább az izom méretét


igaz ez?

2023. okt. 28. 21:06
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az növeli a leginkább az izom méretét, ha a választott gyakorlataidban (legyenek ezek bármelyek, tök mindegy) időről időre progressziót érsz el, emellett pedig eszel elég kalóriát és fehérjét. Ennyi.
2023. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mindennek van oka... haha.


Amúgy a lábtoló sem szar, kíméli a derekat, lehet hogy sérüléstől akar megóvni.

2023. okt. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
a felhúzás rossz a deréknak?
2023. okt. 29. 17:54
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem, csak ha szarul csinálod, de akkor minden gyakorlatnak rossz.
2023. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
En mindig belerakom az edzesekbe meg amugy se vagyok gepes. Sokkal jobb az erom, kondim, stabilitasom mikor alapgyakorlatokra epitem az edzest
2023. okt. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!