Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg kell 2gramm/testsúlykg...

Tényleg kell 2gramm/testsúlykg fehérje?

Figyelt kérdés

Én azt vettem észre hogy nem annyira. Elég 1,5. A szénhidrát ami fontosabb, azt vettem észre hogy hiába eszek sok fehérjét akkor is rosszul teljesítek ha nem vagyok magas szénhidrát diétán.

A ketogén diéta szerintem mentális egészség meg fogyásnak jók, meg a nőknek így átlagba de izmot nem lehet vele építeni. Napi 150gramm szénhidrát is nagyon kevés. Mit gondoltok?


febr. 23. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Ha neked 1,5 g is elég a fejlődéshez, akkor neked nem kell 2 g.
febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az izomépítéshez optimális fehérjebevitel valahol 1,5-2,5 g/tskg között van. Hogy ezen tartományon belül a te fejlődésedhez hány grammra van szükség, az millió egyéni tényezőtől függ. Az optimális szénhidrátbevitel meg aztán pláne egyéni.
febr. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
1.6nál tobb nem nagyon tud hasznosulni. Erre eleg sok kutatas is van
febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy jön ide a ketogén diéta? Azt eredetileg epilepsziás betegek kiegészítő kezeléseként alkalmazták, ha jól tudom a '90-es évek közepéig, beszámolók szerint használt, ám orvosi vagy tudományos bizonyíték nincs rá, hogy azok a betegek valóban a ketogén diéta miatt lettek jobban.


Amúgy ha kalóriapluszban vagy, tehát a szervezeted nem éhezik, akkor 1,5 g fehérje per tskg már elegendő a fejlődéshez, de ahogy már előttem írták, ez is 1000+1 dolog függvénye, nem véletlen van meghatározva egy tól-ig határ. A CH fogyasztásod azt fogja meghatározni, hogy hogyan fogsz tudni teljesíteni a konditeremben, tetszik vagy sem, a szervezeted összes sejtje számára a glükóz (tehát a szénhidrátok) az elsődleges energiaforrás. (Még az agynak is). Drasztikusan CH-t megvonni testépítő versenyzők szoktak, mielőtt totál leszálkásítanak, gondolom ez az eset nem áll fenn nálad.

febr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
soha nem ettem ennyit és fejlődtem
febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Túl sok annyi. 1-1.5 is elég. Azért reklámozzák ezt, hogy el tudják adni a porokat. A másik lehetőség, hogy szteroidot szedsz, de remélem, ez nem igaz.
febr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"1-1.5 is elég"

Ez a tartomány egy fizikailag inaktív, klimaxos anyukának elég ahhoz, hogy ne alakuljon ki hiánybetegsége. Ez a tartomány hosszútávú izomépítéshez elégtelen. Egyre több vizsgálat bizonyítja, hogy az emberi szervezet meglepően magas fehérjebevitelt is képes hasznosítani bárminemű negatív mellékhatás nélkül, ettől függetlenül hobbigyúrósoknak szerintem is elegendő az 1,6-2,0 g/tskg protein.

febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!